Lily Allen - životopis

21. března 2010 v 10:32 | Monika |  Škola
Rodné jméno:Lily Rose Beatrice Allen
Narození:2. května 1985 (25 let),Hammersmith, Anglie
Původ:Anglie
Žánry:Pop,Ska
Povolání:zpěvačka, kytaristka
Aktivní roky:2006 - současnost
Vydavatel:Regal Records Capitol Records
Web:www.lilyallenmusic.com
Lily Allen (* 2. května 1985, Londýn, Spojené království) je anglická zpěvačka a autorka písní, známá například svými písněmi "Smile" a "LDN". Jedná se o dceru herce a hudebníka Keitha Allena a filmové producentky Alison Owenové.
Její singl "Smile" se dostal na první místo britské hitparády v červenci 2006.

Dětství:
Narodila se v londýnské městské části Hammersmith. Jejím otcem je Keith Allen a matkou Alison Owen. Poté se však s rodinou usídlili v jiné části a tou byl Islington. Má starší sestru Sarah, mladšího bratra Alfieho (který je předmětem její písně "Alfie") a mladší sestru Rebeccu. Také má mnoho nevlastních sourozenců.

V roce 1988 se objevila v show The Comic Strip Presents... , v díle nazvaném "The Yob", který zčásti napsal i její otec.Když byly Lily čtyři roky, její otec opustil rodinu a tak vyrůstala pouze s matkou. Chodila na 13 škol, včetně Hill House School a Bedales School a z několika byla vyloučena. Ve volném čase si ráda četla poslechla umělce jako The Specials, T. Rex a Happy Mondays.

Lily si zahrála dvorní dámu ve filmu z roku 1998 Elizabeth, který produkovala její matka. Odešla ze školy, když jí bylo patnáct, protože nechtěla "strávit třetinu života přípravou na práci v další třetině života, aby si na další třetinu života zajistila penzi." Poté, co jela s rodinou na dovolenou na Ibizu, řekla matce, že tam zůstane s přáteli a tak se usídlila v městečku Sant Antoni de Portmany. Vydělávala si peníze prací v obchodě "Plastic Fantastic" a dealerstvím extáze.

Hudební kariera
Zájem nahrávací firmy:
Lily potkala svého prvního manažera, George Lamba, když ji zachránil před skupinou útočníků a poslal ji domů. Lily odmítnulo několik nahrávacích společností, což přisuzovala faktu, že je dcerou Keitha Allena a také jejímu problému s alkoholem. Využila však otcových známostí a v roce 2002 podepsala smlouvu s nahrávací společností Warner Music. Když z firmy odešel člověk, se kterým podepsala smlouvu, ztratili o ni zájem a byla nucena odejít.

Studovala zahradnictví a chtěla se stát květinářkou, ale nakonec si to rozmyslela a vrátila se zpět k hudbě. Začala psát písně a její manažer ji v roce 2004 představil producentskému duu Future Cut. Pracovali v malém studiu v suterénu jedné úřední budovy[10] V roce 2005 podepsala smlouvu s Regal Records, která jí dala na nahrání alba £25,000, avšak nebyli schopni ho moc propagovat kvůli propagaci alb X&Y od kapely Coldplay a Demon Days od Gorillaz.
Popularita na MySpace:

Lily si vytvořila účet na stránce MySpace a v listopadu 2005 na něj začala nahrávat demoverze svých písní. To přilákalo tisíce posluchačů a singl, který byl vydán na vinylových deskách v nákladu 500 kusů se prodal rychle a tak byl narychlo vydán znovu, později i za £40. Vydala také kazety, nazvanéMy First Mixtape a My Second Mixtape na svou propagaci. Obsahovaly písně od Creedence Clearwater Revival, Dizzee Rascal a Ludacrise. Když se jí nashromáždily desítky tisíc přátel na MySpace, začal se o ni zajímat časopis "The Observer Music Monthly". Pouze pár lidí (kromě její společnosti) vědělo, kdo Lily je a tak byla firma docela zdrženlivá ve vyjádření, která po nich chtěl magazín pro svou reportáž.

V březnovém vydání z roku 2006 napsal OMM článek o Lilyině úspěchu přes MySpace. Úspěch jejich písní přesvědčil její nahrávací společnost, aby měla větší volnost při nahrávání alba a aby mohla použít některé písně, které sama napsala, místo písní od známých producentů. Lily se rozhodla pracovat s producenty Gregem Kurstinem a Markem Ronsonem a za dva týdny dokončila celé album.
Debutové album (2006-2007):
Lilyino debutové album Alright, Still bylo vydáno v limitované edici na vinylových deskách 3.července ve Velké Británii a CD vyšlo jak v Británii, tak v Evropě 17. července 2006. Na albu je
11 až 14 písní (záleží na verzi), z nichž většina byla zveřejněna k poslechu na stránkách
MySpace, včetně singlu "Smile" (první píseň, kterou napsala s Future Cut), "LDN", "Knock 'Em Out"a "Alfie". Dalšími písněmi na albu jsou "Friday Night", kterou zčásti napsal Jonny Bull, "Littlest Things", kterou produkoval Mark Ronson. V USA album vyšlo 30. ledna, 2007, prodalo se ho 34,000 kusů a umístilo se na dvacátém místě v albové hiparádě "Billboard Album Charts".

V září 2006 byl singl "Smile" uveden na prodej v internetovém obchodě iTunes Music Store. V prosinci 2006 se video k tomuto singlu začalo hrát na různých hudebních amerických kanálech a také ho začla hrát některá americká rádia. Také natočila promo pro MTV.

V týdnu, který končil 28. lednem 2007, se podařilo britským umělcům obsadit všech deset míst v britské top10 albové hitparády poprvé od roku 1956. Právě v tomto týdnu bylo Lilyino album na devátém místě.

Americký časopis Entertainment Weekly jmenoval Alright, Still jedním z deseti nejlepšch alb, přestože v té době ještě na americkém trhu nebylo. V USA vyšlo 30. ledna 2007 a jako první singl z něj vzešel také "Smile". Americká verze alba obsahuje tři písně navíc: "Nan, You're A Window Shopper," "Blank Expression" a remix písně "Smile" od Marka Ronsona
Singly:

2006: "Smile"
2006: "LDN"
2006: "Littlest Things"
2007: "Shame For You"/"Alfie"
2007: "Oh My God" feat. Mark Ronson
2007: "Drivin' Me Wild" feat. Common
2008: "Never Miss a Beat" feat. Kaiser Chiefs
2009: "The Fear"
2009: "Not Fair"
2009: "Fuck You"
2009: "22"
2009: "Who'd Have Known"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama