Dan Radcliffe vojákem

27. června 2010 v 18:08 | Monika |  Harry Potter
Herec Daniel Radcliffe, kterého celosvětově proslavila dětská role Harryho Pottera, předvede v novém angažmá docela jinou tvář - hraje totiž hlavní roli zákopového vojáka Paula Baumera v připravovaném velkofilmu podle slavného románu Ericha Marii Remarqua Na západní frontě klid. Podle informací amerického magazínu by se výpravný válečný film producenta Iana Stokella měl začít natáčet na jaře 2012.
Ian Stokell a Lesley Paterson napsali podle románu scénář a budou film produkovat společně se Sliding Down Rainbows Entertainment.

Notoricky známá kniha sledující cestu německých studentů do zákopů 1. světové války byla už vícekrát zpracována filmovými i televizními režiséry. Verze z roku 1930 získala dva Oscary (nejlepší film a režie).

Ian Stokell řekl listu Variety, že Daniel Radcliffe dodá postavě zranitelnost a nevinnost.

"Když jsme se dozvěděli, jak moc se mu líbí scénář, byli jsme nadšeni, protože víme, že on dokáže proniknout do jemné rovnováhy mezi intenzitou a věrohodností, která je pro tuto náročnou roli zásadní."

Film se nezačne točit dřív než v roce 2012, až Radcliffe ukončí své angažmá na Broadwayi.

V roce 2011 jde do kin poslední potterovka a také film The Journey Is the Destination, kde má Radcliffe ztvárnit britského fotografa, který šokoval svět obrázky ze somálské občanské války. Nakonec při práci v Africe zahynul.
Vojákem - to tu ještě nebylo...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama