Seznam prezidentů Československa

16. června 2010 v 15:56 |  Škola
1. 1918-1935: Tomáš Garrigue Masaryk (1850-1937)
2. 1935-1938, 1945-1948: Edvard Beneš (1884-1948)
3. 1938-1939: Emil Hácha (1872-1945)
období druhé světové války:
1939-1945: Emil Hácha, Státní prezident Protektorátu Čechy a Morava
1939-1945: Jozef Tiso (1887-1947), prezident Slovenského štátu
4. 1948-1953: Klement Gottwald (1896-1953)
5. 1953-1957: Antonín Zápotocký (1884-1957)
6. 1957-1968: Antonín Novotný (1904-1975)
7. 1968-1975: Ludvík Svoboda (1895-1979)
8. 1975-1989: Gustáv Husák (1913-1991)
9. 1989-1992: Václav Havel (* 1936)
První republika (1918-1938) -v úřadu
Tomáš Garrigue Masaryk 14. listopadu 1918 14. prosince 1935
Edvard Beneš 18. prosince 1935 5. října 1938 ČSNS
Druhá republika (1938-1939)
Emil Hácha 30. listopadu 1938 14. března 1939

Protektorát Čechy a Morava (1939-1945)
Emil Hácha 15. března 1938 9. května 1945
Slovenský stát (1939-1945)
Jozef Tiso 26. říjen 1939 duben 1945
Poválečné Československo (1945-1948)
Edvard Beneš 2. dubna 1945 7. června 1948 ČSNS

Komunistické Československo (1948-1989)
Klement Gottwald 14. června 1948 14. března 1953 KSČ
Antonín Zápotocký 21. března 1953 13. listopadu 1957 KSČ
Antonín Novotný 19. listopadu 1957 28. března 1968 KSČ
Ludvík Svoboda 30. března 1968 28. května 1975 KSČ
Gustáv Husák 29. května 1975 10. prosince 1989 KSČ
Václav Havel 29. prosince 1989 20. července 1992
Česká a Slovenská Federativní Republika (1990-1992)
Václav Havel 20. července 1992 ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama