Červenec 2010

Emma in London - 22.7.2010

31. července 2010 v 10:14 Harry Potter
Candids fotky ze dne 22.7, kdy byla Emma zachycena paparazzi v Londýně.


Harry Potter oslavil 21. narozeniny vodkou!

31. července 2010 v 10:05 Harry Potter
Daniel Radcliffe (21) byl deset let vázán přísnou smlouvou od filmařů fantasy ságy o kouzelníkovi Harry Potterovi. Podmínkou samozřejmě bylo, aby se choval slušně. Teď už je vše jinak. Právě totiž dotočil poslední díl kouzelnické ságy. Daniel tak v rámci prázdnin oslavil v Petrohradě své dvacáté první narozeniny stylově a to vodkou.
V ruském městě je s dvěma kamarády a nutno říct, že si prázdniny užívají plnými doušky. Na své oslavě znamenitě využil, že se nachází v zemi, kde se všude pije vodka, a hned tento mok okusil. A očividně mu průzračná tekutina zachutnala.

Své narozeniny herec okomentoval slovy: "Bylo to fantastické. Narozeniny jsem slavil v Petrohradě, což je možná nejkrásnější a nejúžasnější místo, kde jsem za svůj život byl."
Zklamal fanoušky, ale kariéru má rozjetou

Tisíce fanoušků byly minulý týden zklamány, když se jejich miláček Daniel Radcliffe odmítl zúčastnit předpremiéry posledního dílu Harryho Pottera konající se v San Diegu. Zajímavé je, že jediný, kdo se tam ukázal, byl Tom Felton (23), představitel Harryho soka Draca Malfoye.

V říjnu začne Radcliffe natáčet další film. Jedná se o duchařský snímek Žena v černém. Mladý herec tam ztvární hlavní roli, právníka.


Teaster trailer k Relikviím možná již v srpnu!

30. července 2010 v 10:15 Harry Potter
Máme zajímavou informaci od francouzského Warner Bros. Podle informace se dne 20.srpna.2010 prý dočkáme oficiálního teaser traileru k první části Harryho Pottera a Relikvií smrti. Tyto informace jsou z následující zprávy francouzského WB:

"Můžeme vám potvrdit, že nemáme v plánu uvolnit pětiminutovou ukázku z Comic Con pro šiřší veřejnos. Ale nemusíte zoufat, připravujeme uvolnit oficiální teaser trailer k Harry Potterovi a Relikviím smrti: část I. na internet, a promítán by měl být v kinech s filmem Piranha 3D, dne 20.srpna."

V případě, že je tato zpráva pravdivá, můžeme trailer očekávat už den předtím na internetu, což znamená 19.srpna.2010! Každopádně, zatím berte tuto zprávu s rezervou.

Zdroj:stupefy.blog.cz

Daniel Radcliffe a tajemná žena v černém - herec nechce být Potterem navždy

29. července 2010 v 9:02 Harry Potter
Jamese Watkins přichází s novým nadpřirozeným thrillerem, ve kterém by měl hlavní úlohu získat britský herec. Herec, kterého známe především jako čarodějnického učně z Bradavic, jehož stvořila spisovatelka J. K. Rowling.
Po několikaletém natáčení série filmů o Harrym Potterovi herec Daniel Radcliffe, pocházející z Velké Británie, zvažuje novou nabídku a pročítá scénář k filmu The Woman in Black. Jeho rozhodnutí vypadá nadějně. Kdo by se nechtěl svým fanouškům ukázat i z jiné stránky, než v jaké ho znali doposud. Harryho má sice rád, ale opustit ho bude jednou třeba, a tak si hledá místo, kde by mohl dále zazářit.

Tento nový snímek je založený na románu Susan Hill, jenž sleduje mladého právníka, Artura Kippse, který je najatý, aby cestoval do vzdálené vesnice. Tam má pracovat v jednom domě na novém případu, odhalujíc tragická tajemství ženy v černém. Zde roste jeho neklid, když se o ženu začne více zajímat.

Kamera by měla přijít pod ruku Jamesi Watkinsovi a scénář napsala Jane Goldman.

Daniel má vedle budoucí premiéry obou částí posledního Pottera napilno ještě se svým novým filmem Na západní frontě klid, který popisuje osudy německého vojáka za první světové války.
Zdroj:www.topzine.cz


Daniel v novém rozhovoru o Comic Con, narozeninách a o konci natáčení Relikvií

27. července 2010 v 13:33 Harry Potter
Herec Daniel Radcliffe,představitel filmového Harryho Pottera poskytl nový rozhovor, tentokrát pro Los Angeles Times.V rozhovoru se Daniel omlouval za svou nepřítomnost na akci Comic Con v San Diegu.

"Omlouvám se všem, co mě očekávali, za svou nepřítomnost."Telefonoval v pondělí z Londýna. Překvapilo ho, že jeho nepřítomnost znepokojila tolika fanoušků. "Vážně? Ó Bože, to mi ani nenapadlo." Co jsme se ještě dozvěděli? Například i to, jak stylově oslavil své 21. narozeniny v ruském Petrohradě. A také pár zákulisních informací o posledním dni natáčení Relikvií Smrti.

"Bylo to úžasné. Narozeniny jsem strávil na Ruském Petrohradě a je to to nejkrásnější, nejneuvěřitelnější, prostě to nejúžasnější místo, na jakém jsem v životě byl. Je to neskutečné. Byl jsem tam s dvěma přáteli a bylo to super."

Jak jsme již zmiňovali, Dan se znovu vyjádřil k poslednímu dílu natáčení Relikvií Smrti a opět potvrdil, že spolu s Rupertem a Emmou byly někde ve svém nitru strašně smutní, že už je konec. Autor rozhovoru ho popíchl tím, že Tom Felton se prý vyjádřil, že Vyvolený plakal jako malé dítě.

"Tak rád bych to popřel a řekl, že lže, ale bohužel je to pravda. Všichni tři - já, Rupert a Emma - jsme prostě plakali. Ještě nikdy jsem neviděl plakat Ruperta Grinta. Bylo to zvláštní."

Na konci rozhovoru ještě Dan řekl toto:"Nikdy jsem se na něm nezúčastnil a velmi velmi bych to jednou chtěl zažít."
Zdroj:priori-incantatem.sk + úpravy by:hp-daily.blog.cz


Fotky z natáčení Relikvií Smrti

27. července 2010 v 11:58 Harry Potter
Byla zvřejněna jedna fotka z natáčení Relikvií Smrti kde můžeme vidět pár hlavních postav a dokonce i Nebelvírův meč. Jedná se nejspíš od scénu z poslední bitvy o Bradavice.

Zdroj:watsonfan.ic.cz

Premiéra a nová fotka k filmu 13 hodin

26. července 2010 v 13:50 Harry Potter
Objevila se nová fotka Toma k filmu 13 hodin(13 hours)
a také už mám informaci o tom, kdy film půjde do kin.
Film můžete vidět ve vybraných kinech od 3. září. V česku
se zatím neví.Ron Weasley

26. července 2010 v 13:33 Harry Potter

Celé jméno: Ronald Bilius Weasley
Narození: 1.3.180
Znamení: Ryby
Vzdělání: Škola čar a kouzel v Bradavicích (Nebelvír)
Původ: Čistokrevný kouzelník
Rodina: Molly a Arthur Weasleyovi
Bydliště: kousek za vesnicí Vydrník svatého Drába, v Doupěti barabizna)
Sourozenci: Bill, Charlie, Percy, Fred, George, Ginny
Poznávací znamení: pihovatý nos a tváře, k smrti se bojí pavouků
Vzhled: zrzavé vlasy, modré oči, každý rok o pár čísel vytáhlý jako Harry a také hubený
Jeho život: Stejně jako o Hermioně toho moc o Ronovo životě před Bradavicemi nevíme. Snad jenom to, že se už jako malý přiučil nějakým lehkým kouzlům a taky víme, že jeho strach z pavouků způsobil Fred, když proměnil jeho plyšového medvídka v ohavného obrovského pavouka s dlouhýma nohama.
Rodina Weasleyových se řadí spíše mezi chudší kouzelníky, a proto Ron nosí spoustu věcí obnošených a používá staré pomůcky po svých sourozencích, za což se mnohdy stydí, zejména pokud musí čelit posměškům Draca Malfoye a jeho kamarádů.

Šest let navštěvovala Bradavice spolu s nejlepšími přáteteli Harrym Potterem a Hermionou Grangerovou. V každém ročníku zažívají velká dobrodružství:
1. ročník: hledání kamene mudrců
2. ročník: znovu otevření Tajmné komnaty
3. ročník: Sirius Black utekl z Azkabanu
4. ročník: Harryho vlákali do soutěže Tří kouzelnický škol...Voldemort znovu povstal
5. ročník: Velká bitva na Ministerstvu o "věštbu"
6. ročník: Malfoy pomáhá smrtijedům do hradu... Bradavice ovládne Voldemort
7. ročník: Bádání po ostatních viteálech.... souboj s Lordem Voldemortem.

Devatenáct let po Voldemortově pádu se Ron oženil s Hermionou a mají spolu dvě děti - Rose a Huga.
Helena Bonham Carter - media

26. července 2010 v 13:00 Harry Potter
Helena byla zapsána do seznamu nejlepších britských hereček své doby v online verzi London Times. Píši o ní, že se stala pýchou filmové společnosti Merchant Ivory a že upoutala společnost, v nejlepších filmech moderní doby, svou inteligencí a nadpozemskou krásou.

Tričko s Emmou

26. července 2010 v 12:55 Harry Potter
Po dlouhé době jsem se k vám opět dostala a přináším vám rovnou tričko z obchodní módní kolekce Emmy People Tree. Na obrázku je k vidění i phottoshoot s Emmou.

Tom na natáčení filmu "Rise of the Apes"

26. července 2010 v 10:58 Harry Potter
Tom byl ve středu 21.července spatřen ve Vancouveru v Kanadě jak rozdává autogramy fanouškům. Podle informací byl na natáčení svého nového filmu "Rise of the Apes".

Zdroj:justjaredjr.buzznet.com

Dan Radcliffe

25. července 2010 v 12:26 Harry Potter
Celé jméno: Daniel Jacob Radcliffe
Datum narození: 23.7.1989
Místo narození: Fulham, Londýn, Anglie
Znamení: Lev
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Záliby: Hraní na basovou kytaru, dívání se na závody Formule 1
Domácí mazlíčci: Dva psi Bink a Nuggeta
Oblíbený film: Charlieho andílci, Spiderman
Seriál: The Simpsons
Herečky: Nicole Kidman, Julia Roberts, Kate Winslet, Catherine Zeta- Jones, Kate Hudson, Renee Zellweger, Jodie Foster, Kirsten Dunst, and Cameron Diaz
Herci: Tom Hanks, Ben Stiller, Jude Law, Ed Harris, and Robert DeNiro
Idol: Gary Oldman
Hudba : The Stroke, Dandy Warhols, Sex Pistols, Iggy Pop, The Thrills, Darkness, Red Hot Chili Peppers, Rolling Stones, Longview, The Libertines, David Bowie, Deftones, The Music, Brendan Benson, ColdPlay, The Rapture.

Filmografie:
2008 Harry Potter a Princ dvojí krve
2007 Harry Potter a Fénixův Řád
2005 Harry Potter a Ohnivý pohár
2004 Harry Potter a vězeň z Azkabanu
2002 Harry Potter a tajemná komnata
2001 Harry Potter: Behind the Magic (TV)
2001 Harry Potter a Kámen mudrců
2001 Comic Relief: Say Pants to Poverty (TV)
2001 Comic Relief Short Pants (TV)
2001 Agent z Panamy
1999 David Copperfield (TV) (epizody 1, 2)
Daniel se chtěl stát hercem již od pěti let, ale jeho rodiče si nepřipouštěli, že by mohl být hercem. Přesto se mu podařilo rodiče přesvědčit a jeho máma poslala Danielovu fotku do televizní společnosti BBC, která vybírala potencionální uchazeče na roli mladého Davida Copperfielda. Daniel musel projít pět zkoušek, než se mu podařilo získat tuto první větší roli v televizní adaptaci románu Charlese Dickense "David Copperfield" (1999). V tomto dramatu v režii Simona Curtise také hrála Maggie Smith, která v sérii Harry Potter ztvárňuje profesorku McGonagallovou.

Brzy poté se objevil v malé roli po boku Pierce Brosmana v akčním thrilleru podle bestselleru Johna Le Carré Agent z Panamy "The Tailor of Panama" (režie John Boorman, 2001). Největší úspěch se mu dostalo, když získal roli Harryho Pottera ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců "Harry Potter and the Sorcerer's Stone". Jeho život se náhle změnil, poté co uspěl ve výběru na roli mladého chlapce, která se získává jednou za dekádu. Po měsících hledání a tisíce zkouškách si jej režisér Chris Columbus vybral pro tuto roli. Daniel byl v roli Harryho úžasný a ze všech stran se na něj valila pozitivní kritika. Po uvedení filmu do kin se z Daniela náhle stala světová hvězda. Film, který je založen na populárním fantasy knize se stal absolutním trhákem, jenž lámal rekordy v návštěvnosti.

Druhé pokračování Harry Potter a Tajemná komnata "Harry Potter and the Chamber of Secrets" (2002) pokračovalo v úspěšném tažení prvního dílu. V roce 2004 spatřilo světlo světa třetí pokračování, nesoucí název Harry Potter a vězeň z Azkabanu "Harry Potter And The Prisoner of Azkaban" a následující rok se objevilo čtvrté pokračování Harry Potter a Ohnivý pohár "Harry Potter and the Goblet of Fire". Minulý rok to byl díl s názvem Harry Potter a Fénixův Řád nebo-li Harry Potter and the Order of the Phoenix a tenhle rok dokončil šesté pokračování ze série s názvem Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter and the half blood Prince. Příští rok se chystá na dvoudílný sedmý díl.

Rolí Harryho Pottera si získal vřelé uznání a britský Variety Club mu v únoru 2002 udělil cenu Best Newcomer Award. V dubnu téhož roku byl také honorován prestižní cenou David Di Donatello Award, kterou mu předal sám David Di Donatello. Cena mu byla udělena za vynikající Harryho portrét a za příspěvek budoucnosti kinematografie.

V prosinci 2002 se také jako host objevil v několika představeních komedie The Play What I Wrote, která získala Olivier Award. Představení se odehrála v londýnském West Endu v divadle Wyndhams Theatre. Režie se ujal Kenneth Branagh. Ve volném čase se Daniel věnuje poslechu hudby a sledování filmů, jeho nejoblíbenějším žánrem je rock, zejména pak v provedení britských nezávislých skupin.


Harry Potter 7 - mini foto

25. července 2010 v 12:17 Harry Potter

Byla zveřejněna další fotka k HP7 Harryho s Hermionou, bohužel ale ve špatné kvalitě.
Objevily se spekulace, že se jedná o fotku ze scény, kdy se trio nachází v hostinci u Prasečí hlavy s Aberforthem Brumbálem a sledují Nevilla přicházejícího z obrazu, který slouží jako tajná chodba, kterou se dá dostat do Bradavic.

Tom Felton o Relikviích Smrti

25. července 2010 v 11:51 Harry Potter
Herec Tom Felton (Draco Malfoy) představil nový klip Harry Potter a Relikvie smrti v San Diego Comic-Con. Nový záznam, je uveden v 3D řekl, aby byli více z bodu Voldemorta pohledu, a líp představil klip mezi Temným pánem a Snapeových povidáním o Harry Potterovi a mnohem více.


Pětadvacet avatarů na filmové téma Harryho Pottera

24. července 2010 v 13:18 Harry Potter
Jsou nádherné... povedly se.

Životopis Emmy Watson

24. července 2010 v 12:53 Harry Potter
Jméno: Emma Charlotte Duerre Watson
Přezdívky: Em, Emms, One-Take-Watson,Early
Datum narození: 15.dubna 1990
Znamení: Beran
Barva vlasů: Špinavá blond
Barva očí: Hnědá
Domácí mazlíčci: Kočky Bubbles a Domino
Oblíbení herci: Brad Pitt, Julia Roberts, Emma Thompson,Sandra Bullock
Oblíbené auto: Mini Cooper
Oblíbené oblečení: DKNY, Miss sixty, Harvey Nichols, Gap, Roxy, Boathouse
Oblíbené hudba: Bryan Adams, Suzanne Vega, Dido, Samantha Mumba, Shakira,
Nelly Furtago, Alanis Morisette, Natalie Imbruglia, Sheryl Crow
Oblíbená kniha: Harry Potter a vězeň z Azkabanu
První role: školní hra
První soutěž: The Daisy Pratt Poetry Competition ( školní soutěž v recitaci)
První přečtená kniha: The Very Hungry Caterpillar od Erica Carleho
Nejlepší dárek co kdy dostala: CD přehrávač
Čemu se směje: "Stačí myslet na šťastné věci."
Oblíbený lesk na rty: Stila
Oblíbený telefon: Sony Ericsson
Oblíbený spisovatel: Roald Dahl
Výška: Kolem 160 cm
Píše: Pravou rukou
Největší přání: Mír mezi Amerikou a Afghanistánem
Oblíbené filmy: Hříšný tanec, Gladiátor, Shrek, všechno s Julií Roberts
Oblíbená barva: Světle modrá
Hobby: Debaty
Oblíbené sporty: Tenis, hokej, basketbal, přetahování, stolní tennis, lyžování
Oblíbené jídlo: Čokoláda, pizza, těstoviny, kuře, rýže, toast
Neoblíbená hudba: Klasická a opera
Rodiče: Jacqueline (43) a Chris (44)(jsou rozvedení)
Její přezdívka doma: bossy
Emma se narodila ve Francii, v Paříři,kde žila do svých pěti let a poté se přestěhovala se svým bratrem Alexem a matkou Jacqueline do Oxfordshire v Anglii.Nikdy neodmítla autogram.Peníze z prvního filmu si uložila na účet a nechává
si to na studium.Když se jednou o Hallowenu Emma převlékla za čarodejnici,
nemohla tušit, že ani ne za rok dostane ve filmu kouzelnickou roli.
Ve skutečném životě žije s matkou právničkou a mladším bratrem.
Původně je blondýnka a na každé natáčení jí vlasy pečlivě přebarvují
na rezavě hnědou.V opravdové škole dává přednost kreslení a nesnáší
zeměpis a matiku.Příliš si nepotrpí na zdravou stravu a raději než zeleninové saláty si dává těstoviny.Dosud z vyšlých pěti knížek se jí jako Danovi nejvíc líbí
třetí díl.O tom že její role jí přinesla popularitu se přesvědčila, když se pár
měsíců po třináctých narozeninách umístila mezi deseti nejpopulárnějšími
teenagerovskými hvězdami.Emma Watsonová sbírala herecké zkušenosti
v různých divadelních představeních už od malička.V sedmi letech vyhrála
hlavní cenu ve školní soutěži v recitaci poezie.Se svou filmovou postavou
má prý společnou lásku ke kočkám.Její nejoblíbenější postavou z knihy
je Hagrid, neboť navzdory tomu, že je to obr, dokáže být velmi citlivý. Její
vynikající výkon v roli Hermiony jí po světě zajistil přízeň fanoušků a prestižní
cenu AOL Awards v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli, kterou
získala hned dvakrát, za HP a Tajemná komnata a HP a Vězeň z Azkabanu.
Za roli v HP a Vězeň z Azkabanu získala díky čtenářům časopisu Total Film
cenu Best New Performer.Emma se v současné době snaží skloubit hereckou
kariéru se školními aktivitami.Baví ji hokej, házená, tenis a atletika.Zajímá se
o umění a chlubí se tím,že má ve filmovém ateliéru tu nejbarevnější a nejlépe
zkrášlenou skříňku na oblečení.Mezi její oblíbené aktiviti také patří navštěvování
přátel a rodiny,cestování,tanec(street jazz,hip hop,salsa a také klasické tance,
které si mohla vyzkoušet před kamerou u příležitosti plesu v HP a Ohnivý pohár)
a zpěv.Nelíbí se jí,když někdo řekne jméno Hermione špatně.

Tom Felton - nová role ve filmu

24. července 2010 v 12:08 Harry Potter
"Jsem rád, že jsem dostal roli ve filmu tolik vzdáleném Harrymu Potterovi. Aspoň dokážu, že nejsem jenom Draco Malfoy."


Tom Felton známý z Harryho Pottera ztvární jednu z rolí v chystané sci-fi Rise of the Apes, jež naváže na Planetu opic.


Něco o stylu Emmy Watson

23. července 2010 v 15:07 Harry Potter
1) Tento skvělý outfit měla na sobě Emma při otevření HP parku na Floridě.
Emma často nosí tyto semišové boty s
okrajovými detaily :) jsou pohodlné a
myslím, že na cesty ideální !
Tramper Ankle Hi moccasin boots
1.230 CZK ($60).
Mám tady další oblíbenou věc Emmy.
Tentokrát jsou to sluneční brýle
značky Ray-Ban Wayfarer, za
cenu 2.835 CZK ($140) (podle
mě je to za brýle fakt moc, já si
podobné koupila mnohem levněji) .
2) Tento skvělý outfit na sobě měla Emma, když šla na divadelní představení Checks Out War Horse

$101.99 £40.00

$320.76 $100.80

Emma je zamilovaná

23. července 2010 v 13:52 Harry Potter
Je potvrzeno, že Emma Watson (20) a Burberry model George Craig (19), jsou spolu! tento vztah Emma potvrdila v rozhovoru s Radio 1 :
"George a já jsme byli přátelé už na focení Burberry. A když jsem byla ve Spojených státech amerických, George mi ukázal, jak dobře umí dělat hudbu. To bylo neuvěřitelné, byla jsem tak nadšená. Jsem jeho fanoušek, yay ! A obecně všechno co pro mě udělal bylo úžasné."


lektvary

14. července 2010 v 10:33 Harry Potter
Doušek živé smrti - velmi silný uspávací prostředek
Drmolící dryák - člověk po něm mluví nesmysly
Elixír života - způsobuje nesmrtelnost, vyrábí se pomocí Kamene mudrců
Felix felicis - když ho ráno požijete bude se vám tento den vše dařit
Kostirost - používá se na vytvoření chybějících kostí
Krysí tonikum - léčebný nápoj pro krysy
Lektvar na léčení vředů - léčí vředy
Matoucí utrej - (nevím k čemu se používá)
Mnoholičný lektvar - na hodinu můžeš získat podobu jakéhokoli člověka
Nadouvací roztok - používá se na zvětšení objemu
Nápoj lásky - to je snad jasné
Odhalovač - odhaluje neviditelné nápisy
Oživovací odvar z mandragory - odstraní zkamenění
Rujovníkový lektvar - vyléčí některá zraněni
Splaskací lektvar - používá se na zmenšení objemu nebo jako protilék proti Nadouvacímu roztoku
Sršící roztok - (nevím k čemu se používá)
Uspávací lektvar - používá se na uspání
Veritasérum - donutí člověka mluviti pravdu
Vlkodlačí lektvar - při přeměně na vlkodlaka si člověk zachová lidský rozum
Zmenšovací dryják - zmenšuje
Životabudič - používá se proti nachlazení


Koleje

10. července 2010 v 17:21 Harry Potter
Nebelvír

Barva: nachová a zlatá
Duch: Skoro bezhlavý Nick
Vedoucí(ředitel) koleje: Minerva McGonagallová
Vchod: portrét Buclaté dámy
Znak: lev
Jméno podle: Godric Nebelvír
Studenti: Harry Potter, Hermiona Grangerová, Ron Weasley, Colin Creevey, Dennis Creevey,
Seamus Finnigan, Dean Thomas, Parvati Patilová, Lavender
Brownová, Neville Longbottom, Ginny Weasleyová, Alice Spinnetová, Angelina Johnsonová, Katie Bellová,
Percy Weasley, Oliver Wood,
Bývalí studenti: George Weasley, Fred Weasley, Lee Jordan, Bill Weasley, Charlie Weasley, Molly Weasleyová, Arthur Weasley, Albus Brumbál,
Rubeus Hagrid, Lily (vdaná)Potterová, James Potter


Havraspár


Barva: modrá a stříbrná
Duch: Šedivá dáma
Vedoucí(ředitel): Prof. Kratiknot
Vchod: Brnění
Znak: orel
Jméno podle: Rowena z Havraspáru
Studenti: Terry Boot, Padma Patilová, Lisa Turpinová, Cho Changová


Mrzimor

Barva: Žlutá a černá
Duch: Tlustý mnich
Vedoucí(ředitel): Prof. Prýtová
Vchod: neznámý
Znak: jezevec
Jméno podle: Helga z Mrzimoru
Studenti: Susan Bonesová, Justin Finch-Fletchley, Ernie Macmillian, Hannah Abbotová,
Bývalí studenti: Dedalus Kopál


Zmijozel

Barva: zelená a zlatá
Duch: Krvavý baron
Vedoucí(ředitel): Horacio Křiklan
Vchod: kamenná zeď
Znak: had
Jméno podle: Salazar Zmijozel
Studenti: Draco Malfoy, Vincent Crabbe, Gregory Goyle, Millicent Bulstrodeová, Zabini Blaise, Pansy Parkinson,
Bývalí studenti: Tom Raddle (Lord Voldemort), Severus Snape


Slovník výrazů z Harryho Pottera - věci a výrazy

10. července 2010 v 17:10 Harry Potter
Bradavice - Kouzelnická škola, kterou studuje většina kouzelníku. Její přesná poloha není známa. Je začarovaná. Pokud hrad spatří nějaký mudla, uvidí jenom zříceniny a nad vchodem velký nápis NEVSTUPOVAT, NEBEZPEČÍ ÚRAZU.

Bradavický expres - je zářivě červená parní souprava dopravující každoročně studenty do školy čar a kouzel v Bradavicích a na konci školního roku a o vánočních prázdninách zpět. Vyjíždí vždy 1. září přesně v 11:00 z londýnského nádraží King's Cross z nástupiště 9 a 3/4

Bystrozor - Zaměstnanec Ministerstva kouzel, bojující proti Černé magii, hlavně tedy proti Smrtijedům a Pánu Zla.

Famfrpál - je kouzelnický sport, který připomíná tak trochu mudlovský fotbal. Chytač má za úkol chytnout zlatonku, která má hodnotu 150-ti bodů, obyčejný gól Camrálem je za 10 bodů. Při hře jsou vypuštěny nebezpečné Potlouky, který se snaží hráče shodit z koštěte, odrážeči je mají za úkol odrážet.

Galeon - mince v hodnotě něco přes 3 mudlovské britské libry (cca 90 Kč). Poměr s ostatními mincemi: 1 galeon = 17 srpců, 1 srpec = 27 svrčků.

Kletby, které se nepromíjejí - Tři kletby, které nelze prominout, jelikož jsou velice kruté. Patří mezi ně kletba Imperius (ovládnutí člověka), Cruciatus (mučení) a Avada Kedavra (smrtící).

"Křikův klub" - Klub oblíbených žáků prof. Křiklana, nadaní studenti, nebo studenti, jejichž rodiče dokázali něco výjimečeného, nebo s nimi Křiklan kamarádil.


Moták - je to opak čaroděje z mudlovské rodiny. Jinak řečeno je to výraz pro někoho, kdo má předky kouzelníky, a sám kouzelnou moc nemá.

Mudla - Takhle kouzelníci říkají těm, kteří kouzla neovládají.

Mudlák - Je to v podstatě to samé, co čaroděj z mudlovské rodiny.
Mudlovský šmejd - Je to velmi vulgární výraz. Je to urážka kouzelníka, jehož rodiče kouzla neovládají.

Metaformág

- je kouzelník, který si umí přebarvat vlasy a nemusí používat žádná zaklínadla ani přípravky.

Myslánka - Brumbál ji má v pracovně, je to veliká mísa, na okrajích jsou runy a vevnitř je něco mezi tekutinou a mlhou, stačí do ní dát nějakou myšlenku a můžete si to prohlédnout.

Moudrý klobouk - Začarovaný klobouk, který každým rokem v Bradavicích prvňaky zařazuje do kolejí.

Neviditelný plášť - velice užitečný předmět na porušování školního řádu. Harry jej získal od Brumbála, který ho získal od Harryho otce Jamese Pottera, který jej získal po svém otci atd. až k Ignaciu Peverellovi, kterému jej dala smrt. Harryho je skutečný neviditelný plášť, ostatní obyčejné neviditelné pláště (které jsou k prodeji) jsou opatřeny zastíracím kouzlem nebo upleteny ze srsti polovida, ale ty časem ztrácejí účinek.

Ohnivý pohár - Vysoký, začarovaný pohár sloužící k výběru šampiónů v Turnaji Tří kouzelníků.


Pamatováček - Malá koulička (dostal ji Neville v 1. díle od své babičky) vevnitř je něco jako bílá mlha, kdy hmota zčervená, na něco jsi zapomněl

Patron - Síla vytvořená kouzlem "Expecto Patronum", většinou vypadající jako nějaké zvíře, chránící kouzelníka před Mozkomory.

Pobertův plánek - při správném použití ukazuje každého, kdo je v celém hradě kromě Komnaty nejvyšší potřeby. Tvůrci plánku se nazývají Pobertové (Dvanácterák - J. Potter, Červíček - P. Pettigrew, Tichošlápek - S. Black, Náměsíčník - R. Lupin). Plánek se aktivuje tím, že na něj kouzelník klepne kouzelnou hůlkou řka: "Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti." Po použití se doporučuje, i když to zřejmě není nezbytné, klepnout na plánek hůlkou a říci: "Neplecha ukončena," čímž se obsah plánku skryje.

Relikvie smrti - jsou podle prastarého kouzelnického příběhu dary, které získali tři bratři od Smrti. Příběh se příhodně jmenuje O třech bratrech respektive Příběh tří bratří. Ten kdo získá všechny tři relikvie smrti jimiž jsou bezová hůlka, kámen vzkřísení a neviditelný plášť se stane velice mocným, pánem Smrti.

Starostolec - Ministerská rada, rozhodující o trestu či zproštění viny obžalovaného.


Turnaj Tří kouzelníků - Turnaj, něhož se účastní tři školy: Bradavice, Kruval a Krásnohůlky, z nichž jedna je pořadatelem. Za každou školu se pomocí Ohnivého poháru vylosuje jeden šampion.
Následně se konají dva ukoly, které rozhodnou o pořadí šampionů ve třetím, závěrečném úkolu. Kdo se v posledním úkolu první dotkne poháru, zvítězí.

Viteál - Velice silná černá magie. S její pomocí se do jakéhokoli předmětu dá schovat část rozpolcené duše. (Lord Voldemort si udělal sedm viteálů a ukryl je na různých místek, které následné začaroval).

Zatemňovač - zatemňovač je vynález Albuse Percivala Wulfrica Bryana Brumbála, lze jím pouhým stisknutím knoflíku zhasnout jakoukoli lucernu a ještě jedním cvaknutím ji zase rozsvítit, vypadá jako stříbrný zapalovač.

Zvěromág je kouzelník, který se umí přeměňovat ve zvíře. Stát se Zvěromágem je velmi náročné.

Znamení zla - Objeví se na obloze, když někoho zabili smrtijedi, nebo když prostě někam vtrhnou, je to zjevení lebky, ze které se klikatí had, každý Smrtijed ho má na předloktí "vytetované".


Harry Potter se utká s vrahem svých rodičů ve 3D

4. července 2010 v 16:28 Harry Potter
Po šesti dílech, deseti letech natáčení a téměř čtyři sta vydělaných milionech korun pro hlavního představitele Daniela Radcliffa (21), se jedna z nejslavnějších filmových sérií blíží ke konci. Knižní předloha sedmého dílu Harryho Pottera s podtitulem Relikvie smrti je ale dějem natolik nabitá, že její filmová adaptace bude rozdělena do dvou částí.

Filmové studio Warner Bros již uvolnilo první trailer k filmu, který ukazuje, že nový Harry Potter bude plný napětí a akce. Jak je tomu u série zvykem, tak i Relikvie smrti bude temnější, než předchozí díly. Přesto se diváci dočkají i romantiky. Hermiona (Emma Watson, 20) a Ron (Rupert Grint, 21) se totiž na plátně poprvé políbí.
Harry se postaví Lordu Voldemortovi

Sám Harry se ve finální bitvě postaví zlému čaroději Lordu Voldemortovi (Ralph Fiennes, 47), který zabil Potterovi rodiče a jemu samotnému zanechal na čele jizvu ve tvaru blesku.

Natáčení posledního dílu probíhalo v značném časovém presu. Filmový štáb totiž bojoval se stárnoucími herci. I když je všem více jak dvacet let, tak jejich filmové postavy jsou stále náctileté. První část filmu, na který čekají fanoušci slavného čaroděje po celém světě, bude mít v Česku premiéru letos 18. listopadu. Druhá část dorazí do našich kin 14. července příštího roku. Obě budou kompletně v 3D.

Daniel Radcliffe: Už mi nevadí, že jsem prcek

4. července 2010 v 16:14 Harry Potter
Herec Daniel Radcliffe je smířen s faktem, že už nevyroste nad svých 160 centimetrů. Britská herecká naděje se přitom dosud trápila tím, že ji kolegové Emma Watson a Rupert Grint přerostou.
Když začali natáčet první příběh o Harrym Potterovi, byli všichni ještě děti. Dnes jsou ale dospělí a jejich růst byl ukončen. "Chtěl jsem být vyšší, ale už jsem se smířil s tím, že jsem malý," tvrdí dnes Daniel.

"Dříve mi to tolik nevadilo, protože Emma a Rupert mě nijak dramaticky nepřerůstali, takže jsem vypadal v pohodě. Všichni jsme vypadali relativně stejně vysocí. Všechno bylo v pohodě," uvedl Daniel s tím, že mu role Harryho Pottera dodávala na sebevědomí.

"Já jsem se trochu trápil na osobní úrovni, protože jsem chtěl být ideálně trochu vyšší, než jsem. Ale teď už jsem se smířil s tím, že jsem malý. Už před časem mi došlo, že se tím člověk může trápit a být naštvaný, nebo si z toho může dělat legraci. Dnes, když potkám někoho a on mi říká, že jsem probůh menší, než čekal, tak odpovím, že je to jen tím, že stojí dál, než si myslí. Tím všechny dokonale zmatu," dodal dvacetiletý Radcliffe.

Znak Bradavic

3. července 2010 v 18:06 Harry Potter
Bradavice mají čtvrcený znak se středním štítkem, tedy znak rozdělený na čtyři části a malý štítek uprostřed. Ve čtyřech polích jsou znaky jednotlivých kolejí, vlevo nahoře je zaltý lev na červeném poli (Nebelvír), vpravo nahoře stříbrný had na zeleném poli (Zmijozel), vlevo dole černý jezevec na zlatém poli (Mrzimor) a vpravo dole je havraspárská zlatá orlice na modrém poli. Uprostřed je písmeno H (=Hogwarts, anglicky Bradavice).


Severus Snape

3. července 2010 v 17:55 | Monika |  Harry Potter

Narodil se 9. ledna 1960 čarodějce Eileen Prince-Lloydové, provdané Snapeové a mudlovi Tobiasi Snapeovi, má tedy jen z poloviny čistou krev. Patnáct let byl profesorem lektvarů na bradavické Škole čar a kouzel, šestnáctý rok vyučoval Obranu proti černé magii. Je nejméně oblíbeným profesorem Harryho Pottera, ke kterému se od začátku chová s despektem a záští. Severus Snape má podle popisu sinalou pleť, studené černé oči, hákovitý nos, mastné černé vlasy po ramena a žluté zuby. Obléká se výhradně do dlouhého černého hábitu, ve kterém připomíná "přerostlého netopýra". Právě v toto zvíře se sám Snape doopravdy dokáže přeměnit. Ve filmu ho hraje Alan Rickman.

Jméno Severus je stejně jako jména jiných postav odvozeno z latiny, znamená přísný - narozdíl od ostatních latinských jmen šlo ale o poměrně běžné středověké jméno. Příjmení Snape je odvozeno od jména malé vesnice v hrabství Suffolk, možná je i souvislost s anglickým slovesem snap (chňapat).
Dětství a školní léta:
O Snapeově dětství před příchodem do Bradavic jsou známy jen útržkovité informace: z knih vyplývá, že manželství jeho rodičů pravděpodobně nebylo příliš šťastné a že malý Severus měl enormní zájem o magii ještě předtím, než nastoupil do Bradavic - podle slov svých spolužáků znal už při svém příjezdu "více kleteb než půlka studentů sedmého ročníku". Tato informace svědčí také o jeho nadprůměrném nadání. Harry se v pátém díle Harry Potter a Fénixův řád učí od Snapea nitrobranu, aby se jeho mysl nespojovala s myslí lorda Voldemorta. Jednou se mu podaří spojit se s myslí Snapea a vidí několik jeho vzpomínek: jak muž s hákovitým nosem křičí na ženu, za jejímiž zády se krčí malý černovlasý chlapec. Mladý Snape leží na posteli a očividně se nudí, tak sesřeluje hůlkou mouchy ze stropu. Chlapec se snaží nasednout na koště, ale nejde mu to a děvče vedle něj se mu směje. V pátém díle se také Harry ponoří do myslánky se Snapeovými vzpomínkami. Tam uvidí Snapea, asi patnáctiletého, jak píše NKÚ z Obrany proti černé magii, ve třídě s ním jsou také James Potter, Sirius Black, Peter Pettigrew a Remus Lupin. Když hodina skončí, jdou tito čtyři k jezeru, kde si dívky máčí nohy ve vodě. Je mezi nimi i Harryho matka - Lily Evansová. K jezeru jde také Snape. Když ho James a Sirius spatří, začnou na sebe všichni tři navzájem vrhat různé kletby. Nebelvírští jsou v přesile a tak se za Snapea postaví Lily, ale uražený a rozzuřený Snape ji za to nazve mudlovskou šmejdkou. Lily se otočí a odchází pryč. V sedmém díle Harry Potter a Relikvie smrti se dozvídáme ze Snapeovy vzpomínky, že se s Lily znali od dětství, bydleli kousek od sebe. Obdivoval její magii a seznamoval ji se světem kouzelníků, který zná díky matce lépe než Lily, jejíž příbuzní jsou mudlové. Toto přátelství ale vadí Lilyině sestře Petunii, která žádné čarodějné schopnosti nemá. Snape nemá Petunii rád, protože je jen mudla. On i Lily dostanou dopisy z Bradavic. Petunie nikdy nepřestane žárlit na svou sestru a její schopnosti. Na škole je Snape zařazen do Zmijozelu, zatímco Lily se dostane do Nebelvíru. Snape vyniká v předmětech Lektvary a Obrana proti černé magii. Mezi zmijozelskými se Snape mění, žárlí na Jamese Pottera a jeho přátele, protože si s Lily čím dál víc rozumějí. Navzdory tomu mu jednou James Potter zachrání život, když Severus málem padne do léčky, kterou mu nastražili se Siriusem Blackem. Za to ho Snape nenávidí ještě víc. On si s Lily přestává rozumět, poslední kapkou je chvíle, kdy ji Snape nazve mudlovskou šmejdkou. I když se jí omlouvá, jejich názory jsou natolik různé, že se jejich cesty již nikdy nespojí.
Mládí:
Snapeova láska k ní však stále přetrvává. Stane se sice stoupencem lorda Voldemorta, tzv. Smrtijedem, ale když se dozví, že věštba, kterou vyslechl od profesorky Trellawneyové v hostinci U Prasečí hlavy a donesl lordu Voldemortovi, se týká jejího syna a že je lord Voldemort chce zabít všechny, žádá Voldemorta, aby ji ušetřil. Navštíví také tajně ředitele školy Albuse Brumbála a prosí ho, aby Lily zachránil. Brumbál mu řekne, že se mu hnusí, protože chce zachránit jen Lily, ale ona že nikdy nebude bez syna a muže šťastná. Tak ho Snape poprosí, aby je zachránil všechny, že pro Brumbála udělá cokoli. Jenže Lily položí život za svého syna a Snape je zcela zdrcen. Brumbál ho požádá, zda by mu pomohl ochránit to, za co Lily položila život a co tu po ní zbylo - to je Harry. Snape mu to slíbí, ale nechce, aby se to kdokoli kdykoli dozvěděl. Zhruba v této době požádá lord Voldemort Snapea, aby dělal špeha v Bradavicích. Tehdy dostane místo profesora Lektvarů a ředitele zmijozelské koleje.
Profesor v Bradavicích:
Ještě před Voldemortovým pádem roku 1981 vstupuje Severus Snape do Fénixova řádu. Albus Brumbál, který jej přijímá, tvrdí, že Snape lituje svých činů a že on mu věří. Do Voldemortova pádu tedy fungoval jako dvojitý agent. Vystavoval se smrtelnému nebezpečí ze strany Voldemorta a Smrtijedů jen proto, aby ochránil syna Lily Potterové- Harryho.Přestože je nepopiratelným odborníkem na lektvary a vynikajícím kouzelníkem, jeho pedagogické metody jsou značně rozporuplné. Svým studentům se často vysmívá a ponižuje je a viditelně nadržuje své vlastní koleji. Velice rád strhává body nebelvírským studentům, které nenávidí ještě více než ostatní. V první knize Harry Potter a Kámen mudrců ho Harry se svými přáteli podezírají, že chce ukrást Kámen mudrců pro Voldemorta, na konci knihy se však dozvídáme, že jej chtěl ukrást profesor Quirrel a Snape kámen ochraňoval. Také rok po roce usiluje o místo profesora obrany proti černé magii, které mu patnáct let ředitel Albus Brumbál nepřidělil. Teprve poslední rok svého působení v Bradavicích toto místo získá. Nutno dodat, že velmi pozvedne úroveň tohoto předmětu. Na konci téhož školního roku, při napadení Bradavic smrtijedy zorganizovaném Dracem Malfoyem, zabije odzbrojeného Albuse Brumbála kletbou Avada Kedavra. Tento čin je však spáchán na přímou žádost samotného Albuse Brumbála. Po pokusu o zničení jednoho z viteálů je Brumbál postižen kletbou, která ho pomalu zabíjí. Blízká smrt je pro něj tedy nevyhnutelná. Protože ale věří, že Draco Malfoy se ještě může změnit, nechce, aby ho zabil. Proto si na Snapeovi vyžádá slib, aby ho zabil sám, namísto Malfoye. Snape pak uprchne společně se Smrtijedy na neznámé místo. Krátce poté se Voldemort dostává k plné moci a Snape se stává bradavickým ředitelem. I když je na straně dobra, podaří se mu až do úplného konce klamat Pána zla. Ten ho zabije jen proto, že se domnívá, že Snape se zabitím Albuse Brumbála stal právoplatným majitelem Hůlky osudu, jenže hůlka sice patří kouzelníkovi, který předchozího majitele porazil nebo zabil, ale Brumbála před smrtí odzbrojil Malfoy a toho později odzbrojil Harry. Právoplatným majitelem hůlky je tedy Harry a Snape zemřel zbytečně.
Severus Snape a Lily Evansová- vdaná Potterová:
Harry se příliš podobá svému otci, na kterého má Snape jen ty nejhorší vzpomínky. Ti dva k sobě nikdy nenajdou cestu, ale přetrvávající láska k Lily způsobí, že Snape nikdy Harrymu doopravdy neublíží a když mu hrozí smrtelné nebezpečí, vždycky ho chrání. Byl to on, kdo mrazivého večera poslal k Harrymu svého patrona v podobě stříbrné laně, což byl mj. také patron Lily Potterové a předal mu pravý meč Godrika Nebelvíra, aby jím mohl zničit jeden z viteálů. Smrt Severuse Snapea je o to bolestnější, že nám byla ukázána pravá tvář tohoto muže až po jeho smrti, kdy si Harry prohlédne jeho vzpomínky, které mu Snape předá těsně před svou smrtí. Teprve tehdy Harry zjišťuje, že Snape ho po celou dobu chránil. Se Severusem Snapem odchází také poslední spojka Harryho s minulostí rodičů a jejich přátel.

Kluci jsou jako moje rodina - říká Emma

1. července 2010 v 10:50 Harry Potter
Před kamerou při natáčení ,,Harryho Pottera" stojí společně s přestávkami už celých deset let! Je jasné, že po takové době má Emma Watson (20) a její herečtí kolegové Daniel Radcliffe (20, hraje Haryho) a Rupert Grint ( 21, hraje Rona) vyjímečný vztah. jsou to víc než kolegové: pro Emmu jsou to zároven nejlepší kámošky! Cože? Kluci jako nejlepší kámošky? Jasně! V jednom rozhovoru totiž Emma vyprávěla: ,,Když mám depku, tak se svěřím Danielovi. S tím můžu mluvit úplně o všem!" A pak se roplývá: ,,S Danielem jsem vedla ty nejlepší rozhovory v mém životě!" Jak sladké! Je jedno, jestli Emma potřebuje utěšit nebo jen položit hlavu na rameno , na kterém by se mohla vyplakat - na Dana se může vždy spolehnout. Ale i rupert je jí hodně blízký : ,, Když potřebuju někoho, kdo by mě povzbudil, jdu za ním! Zaručeně mě vždycky rozesměje!" Život bez nich si Emma ani nedokáže představit : ,,Já ty kluky prostě miluju!" Vtipné je, že dnes už před nimi nemá žádné tajnosti, ale když sekdysi tihle tři poznali, docházelo často k hodně trapným chvilkám. ,,Nikdo si nedovede představit, jak m i bylo před devíti lety trpné obejmout nějakého kluka!" prozradila Emma. S tím už dneska naštěstí nic nemá...