Září 2010
Animky

28. září 2010 v 5:00 Harry Potter
a nakonec to nejlepší:

Mini rozhovory

28. září 2010 v 5:00 Harry Potter

Lupin: "Já nechci do ZOO!"
Moody: "Neboj, ve dvou se to lépe táhne."

Draco: "Teda, Hermi, tobě to ale dneska sluší!"
Hermiona: (zamrká) "Vážně, Draco?"

Snape: "Hm. Sláva zřejmě není všechno, že?"
Harry: "Vidím, že Hermiona to ví, tak proč se nezeptáte jí?"
Snape: "Dobrá. Hermiono?"

Snape: "Kde máte domácí úkol, Pottere?"
Harry: "Sirius Black mi ho sežral."

Hermiona na Nevilla: "Petrificus totalus!"
Ron: "Zvláštní přírodní úkaz. Člověk změněný v kámen."

McGonagallová: "Nevíte, co bude k obědu?"
Snape: "Nejspíš kitekat."

Lucius: "Všechno nejlepší k narozeninám, miláčku."
Narcisa: "Už zase narcisy?!"

Snape: "A co je tohle?"
Harry: "Jen kousek pergamenu, nosím ho jen tak, pro všechny případy."
Snape: "No... takový starý kus pergamenu přece určitě nepotřebuješ. Proč ho prostě... nevyhodit?"
Harry: "Klidně."

Brumbál: "Zde máte seznam úkolů na tento týden."
Snape: "Copak jsem David Copperfield?"

Draco: "Jakto, že máš tak velké zuby, Grangerová?"
Hermiona: "To abych tě lépe mohla sežrat!"

Snape: (před zrcadlem) "Jsou mi vidět spodky?"
McGonagallová: "Ne"
Snape: "A chcete, aby byly?"

Dobby: "Dobby přišel Harryho Pottera varovat, pane."
Harry: "Co se děje, Dobby?"
Dobby: "Harry Potter se nesmí vrátit do Bradavic!"
Harry: "A proč?"
Dobby: "Na Harryho Pottera číhá v Bradavicích nebezpečí!"
Harry: "Jaké nebezpečí?"
Dobby: "Draco Malfoy chce ve velké síni natáhnout přes cestu provázek, aby si Harry Potter rozbil nos!!"

Hermiona: (nešťastně před zrcadlem) "To moje háro po ránu vypadá..."
Harry: "Jak kdyby si tam dal Quirrell s Voldemortem souboj..."
Ron: "...a vyhrál Snape."

Petunie: "Co bys chtěl k narozeninám, Dudlínku?"
Dudley: "Ále nic."

Viktor Krum: "Hermjóna."
Hermiona: "Her-mi-o-na."
Ron: "Prosím tě, klidně jí říkej Hermelína."

Hermiona: "S Hagridem je to hrozné. Nejdřív chová draka, pak skvorejše, teď je to obr. Co to bude příště?"
Harry: "Možná Voldemort."

Bellatrix: "Dej sem tu věštbu!"
Harry: "Nemám ji, rozbila se. Ale klidně vám povím, jak zněla: 'Té, jež ztrpčila tvé žití, děti v dědky proměniti...'"

James: "Má snad nějaký hlubší význam, v co se proměňuju?"
Sirius: "No ovšem."
James: "Lily!!!


Zdroj: bradavice-prasinky.blog.cz

Rozbor: Harry Potter a Relikvie smrti

27. září 2010 v 13:12 Harry Potter
Jak už jistě víte, dne 23.září ve tři hodiny ráno byl zveřejněn nový trailer na Harryho Pottera a Relikvie smrti, poprvé zaměřen "jen" na první část. Skoro dvě a půl minuty dlouhý trailer nám přinesl mnoho nových záběrů ze scén jako Sedm Potterů, ze sídla Malfoyových, svatby Billa a Fleur a mnoho dalšího.
Na Ministerstvu kouzel - Trio zjistilo, že se na Ministerstvu kouzel nachází jeden z viteálů, konkrétně Zmijozelův medailonek, který ukradl z domu na Grimmauldově náměstí 12 po smrti Siriuse Mundungus Fletcher. Ten ho chtěl nelegálně prodat, při čemž ho přistihla Umbridgeová, která medailonek vzala jako úplatek. Proto musí trio riskovat své životy a v převleku se dostat na Ministerstvo v podobě zaměstnanců - Mafalda Hopkirková (Hermiona), Reg Cattermole (Ron) a Albert Runcorn (Harry).
Putování krajinami - Trio se už nemohlo vrátit na Grimmauldovo náměstí 12, kde na ně čekal domácí skřítek Krátura, protože při přemistění z Ministerstva kouzel se Hermiony zachytil Yaxley, kterého se zbavila pravděpodobně až u domu č.12, což znamená, že se Yaxley stal strážcem tajemství umístění tohoto domu - jestli je to pravda, může sebou přivést i další Smrtijedy a do domu klidně vstoupit.

Grindelwald - Voldemort přišel za Grindelwaldem do věznice Nurmengard, aby zjistil, kdo je vlastníkem bezové hůlky, jenže Grindelwald mu toto tajemství nehodlá prozradit.
Hádka Harryho s Ronem - Znovu se nám naskytuje vidět záběry z hádky Harryho a Rona ve stanu. Ron silně pochybuje o Harryho schopnostech, myslí si, že Hermiona je stále blíž k Harrymu a bojí se o svou rodinu, a když si na krk nasadí viteál, je přímo nesnesitelný. Jednoho večera nakonec dojde k velké hádce mezi Harrym a Ronem, která vyústí v rvačku a následný odchod Rona.

Harry v lese - Záběr známy z prvního oficiálního TV Spotu - Harry leží na zemi v lese, bez brýli na očích. Jeho oči jsou zbarveny skoro dozelena, takže se pravděpodobně jedná o scénu, kdy Harry vidí do mysli Voldemorta.

Na hřbitově - Harry dokázal konečně přesvědčit Hermionu, aby zašli do Godrikova dolu na hrob jeho rodičů a za Batyldou Bagshotovou, která ví zajímavé věci z minulosti Albuse Brumbála. Scéna na hřbitově v Godrikově dole bude určitě velmi dojemná. Usoudit se to dá už z těch pár sekund, co se objevilo v traileru - všimněte si Harryho uplakaného výrazu. Na snímcích můžete vidět také pomník u hrobu Harryho rodičů - Jamese a Lilly Potterových.

Batylda Bagshotová aneb Nagini - Jak bylo řečeno o pár řádků výš, Harry konečně přesvědčil Hermionu, aby zašli do Godrikova dolu, kde by navštívili hrob jeho rodičů a Batyldu Bagshotovou. Tu dokážou najít, ale chová se nějak divně. Batylda si pozve Harryho nahoru do pokoje, ale Hermionu nechává dole. Nakonec se vyklube, že to není Bagshotová ale Nagini, který na Harryho zaútočí. Naštěstí přiběhne Hermiona, která Harryho zachrání dříve, než na místo dorazí Voldemort a stačí uniknout. Po přemistění do bezpečí, ale zjistí, že Harryho hůlka je zničena.


Nebelvírův meč a Ronův návrat - Harry byl po zjištění, že je jeho hůlka zničena a nedá se spravit velmi zdrcen, ale i přesto vzal noční hlídku a vypůjčil si hůlku Hermiony. Při hlídce ale zahlédl v dálce stříbrnou laň, která ho dovedla k jezeru, u kterého zjistil, že se v něm nachází Nebelvírův meč - jeden z mála předmětů, který dokáže zničit viteál. Rozhodne se tedy, že se ponoří a meč z jezera vytáhne, jenže ho začne škrtit medailonek, který si nechal na krku a začne se topit. Jako zázrakem se vrátí Ron, který Harryho i Nebelvírův meč z jezera vytáhne. Pak otevřou medailonek a Ron ho pomocí meče probodne a zničí, i přesto, že mu černá magie, která byla ve viteálu skryta, ukázala jeho nejhorší sny.

U Láskoráda - Trio se rozhodlo navštívit otce Lenky, Xena Láskoráda ohledně jejich otázek o Relikviích smrti, jenže netuší, že pan Láskorád je má v plánu vydat Smrtijedům, protože mu jeho dceru unesli za vyhlášení, které vydával ve svém týdeníku Jinotaj. Smrtijedi krouží kolem domu Láskorádových a Xeno vychází ven a upozorňuje Smrtijedy, že je Harry Potter v jeho domě. Smrtijedi vstupují do domu, který se rázem srovná se zemí po velkém výbuchu, které způsobilo trio při svém přemístění do bezpečí, aby zanechali důkaz, že se v domě skutečně nacházeli a Láskorádovi, včetně Lenky neměli ještě větší problém.

Honička s lapky - Lapkové našli trio poté, co Harry vyslovil jméno Voldemort a začala se honička v lese. Trio bylo nakonec dopadeno a odvlečeno do sídla Malfoyových. V traileru jste si mohli všimnout jak kolem sebe metala různá kouzla a protikouzla Hermiona...

Trio zajato a odvlečeno do sídla Malfoyových

- Trio tedy bylo odvlečeno do sídla Malfoyových, kde Harryho a Rona strčili do sklepení k Lence, Ollivanderovi, Griphookovi a Deanovi, a Hermionu si vzala na starost Bellatrix, která ji mučila kletbou Cruciatus a různými dalšími způsoby. Na snímku můžete vidět jak si z hůlky vyčarovala bič. Na triu přišel pomoci domácí skřítek Dobby, který nejdříve odvedl do Lasturové vily přemístěním Lenku, Ollivandera, Deana a také Griphooka a pak přišel i pro trio. Na snímku vidíme jak pomocí kouzel zhazuje lustr. Bohužel bude ale zabit dýkou, kterou na něj stačila ještě před přemístěním tria do bezpečí hodit Bellatrix. V traileru jsme mohli vidět také Luciuse Malfoye, kterého odhodilo vyslané kouzlo.

Dobby je mrtvý - Trio je už v bezpečí u Lasturové vily (domov Billa a Fleur), jenže ztratily Dobbyho, kterého dýkou zabila Bellatrix Lestrangeová. Harry volá o pomoc, ale už je pozdě.

Brumbálova hrobka a získání bezové hůlky - Voldemort konečně získal bezovou hůlku - jednu z tří Relikvií smrti, která dokáže přemoci smrt - z Bílé hrobky Albuse Brumbála, kterou pomocí kouzel dokázal otevřít. Vidíme jak se naklání k mrtvému tělu Brumbála, aby si mohl hůlku vzít a následně vyzkoušet její moc.

Trio - V traileru se objevilo i několik dalších zajímavých záběrů tria. Na snímcích můžete vidět Harryho u rákoší před Doupětem po smrti Moodyho, když Ronovi a Hermioně oznamuje, že nechce, aby za něj ještě někdo umíral, zjizvenou Hermionu v lese, Rona před Doupětem, Harryho poblíž stanu v opuštěném kraji, schovávajícího se Rona s rukou v obvazu a Harryho při prověřování jeho identity.

Ostatní záběry - Dále se v traileru objevily záběry, kde vidíme Harryho po Siriusově smrti (Princ dvojí krve), sovu Láskorádových, znak Relikvií smrti, Gregoroviče v jeho obchodě, útočícího Voldemorta, vzpomínku z deníku na Toma Radlea (Tajemná komnata) a Voldemortovu tvář (Fénixův řád).


Bonnie Wright - 3 krásné avatary

25. září 2010 v 6:13 Harry Potter
Zdroj:twins-phelps-weasley.blog.cz


Emma Watson mluví o své návštěvě v Bangladéši (video)

24. září 2010 v 5:00 Harry Potter
Emma Watson (Hermiona Grangerová) poskytla rozhovor, ve kterém mluví o své činnosti v Bangladéši, který navštívila letos v létě se Safií Minney, ředitelkou organizace People Tree. Video si prohlédněte níže. Ve videu můžete vidět například záběry na bangladéšské ženy, které tkají, perou atd. Určitě si toto video prohlédněte. Trvá skoro 10 minut a je v dobré kvalitě.
Nick Moran o HP7

21. září 2010 v 5:00 Harry Potter

Herec Nick Moran, který si v dvoudílném filmu Harry Potter a Relikvie Smrti zahraje Lapku Scabiora, poskytl krátký rozhovor na téma nového filmu.Zmínil v něm natáčení a vystřihnutí částí jeho scén, protože byly údajně příliš krvavé
"Scény, které jsem dělal, byly skutečně velmi temné, ale když jsem si je šel prohlédnout, některé nejhorší části byly vystřižené.Když jsem mluvil s producentem Davidem Heymanem, řekl jsem 'Ach ne, proč je to pryč?' Na což mi odpověděl, že to bylo jako kdyby se díval na horor Saw, "řekl v rozhovoru Moran.

K natáčení a jeho nové postavě se vyjádřil jen stručně: "Bylo to skvělé.Jsem nový zloduch ve filmovém Harry Potterovi. Více vám skutečně nemohu prozradit.Můj scénář má vlastní vodoznak s číslem, kdybych ho ztratil nebo vám něco z něj prozradil, každý hned ví, že jsem to byl já." Vše je přísně tajné.Zdroj: snapeova.blog.cz

Trailer již ve čtvrtek!

21. září 2010 v 5:00 Harry Potter
Studio Warnes Bros. potvrdilo zprávu, podle které trailer na první část Relikvií smrti bude na netu k dispozici ve středu 22. září, v 18 hodin pacifického času (PST).

V České republice bude o 9 hodin více, traileru bychom se tedy měli dočkat ve
čtvrtek 23. září, ve 3 hodiny ráno.10 zajímavostí ohledně J.K.Rowling a Harry Potter

20. září 2010 v 13:27 Harry Potter

1. Když Artur Weasley bere Harryho na Ministerstvo na číselníku vyťuká 62442. Písmena pod těmito číslicemi na standardním mobilním telefonu vytvoří slovo "magic" (magie).

2. Natalie McDonald, která se objeví na 159 stránce "Harryho Pottera a Ohnivého Poháru", byla skutečná dívka. Bylo jí devět let, žila v Torontu a měla leukémii. Napsala JKR dopis, v kterém se jí ptala, co se stane v dalším Harrym, protože nebude žít tak dlouho, aby si ji mohla přečíst.
JKR jí odepsala, ale Natalie další den umřela. Rowlingová z ní proto udělala studentku, kterou Moudrý klobouk zařadí do Nebelvíru. Rowlingová později navštívila rodinu McDonaldových.

3. Hermionin patron je vydra, protože JKR má ráda vydry a vidí sama sebe v Hermioně.

4. Rowlingová pojmenovala řidiče a průvodčího Záchranného autobusu po svých dědečcích, Erniem a Stanleym.

5. Fred a George slaví své narozeniny na Apríla.

6. Čtyři koleje v Bradavicích odpovídají čtyřem základním elementům. Nebelvír je oheň, Havraspár je vzduch, Mrzimor je země a Zmijozel voda.

7. Profesor Kratiknot je tak malý, protože má gobliní předky.

8. Jeden galeon je zhruba 5 liber, ale záleží na kurzu.

9. JK Rowling a Harry Potter mají narozeniny 31. července.

10. Aby se Dudley zbavil prasečího ocásku, který mu Hagrid přičaroval, Dursleyovi jeli do soukromé nemocnice, kde byli všichni velmi diskrétní a řekli, že to byla bradavice, která se vymkla kontrole.Zdroj:reducto.blog.czHermiona Grangerová (31)

20. září 2010 v 5:00 Harry Potter
Včear oslavila své 31. narozeniny jedna z hlavních postav knih o Harrym Potterovi - Hermiona Grangerová. V této době provdána za Rona Weasleyho, takže bychom měli spíše říkat Hermiona Weasleyová. Tuto postavu mám moc ráda, takže rozhodně přeji vše nejlepší!!!
Zdroj: mylove-myworld.blog.czAvatary - Hermiona Grangerová

17. září 2010 v 10:11 Harry Potter
Zdroj:mylove-myworld.blog.cz

Spekulace: Natáčení Relikvií smrti: část II. prodlouženo o 10 týdnů!

17. září 2010 v 5:00 Harry PotterDne, 12.června tohoto roku bylo hercem Warwickem Dawisem, který v Potterovkách ztvárňuje profesora Kratiknota a skřeta Griphooka oznámeno, že se natáčení Relikvií smrti, a tím i celého Harryho Pottera definitivně ukončilo. Oba filmy jsou v současné době v postprodukci a měli by být už velmi brzo dokončeny. Jenže se před pár dny, více než tři měsíce po skončení natáčení objevila neoficiální informace, že se natáčení znovu rozjíždí, a to po dobu deseti týdnů!

Zpráva pochází od London Insider, které naznačuje, že se bude jednat o znovu natočení některých scén ze závěrečné bitvy. Natáčení by se mělo konat v Londýně a pravděpodobně se nebude týkat hlavního tria. Upozorňuji, že zpráva nebyla dosud oficiálně potvrzena Warner Bros, takže ji alespoň prozatím berte jako spekulaci! Každopádně doufejme, že při případném prodloužení natáčení, nedojde k odložení premiéry druhé části na jiný termín, přeci jen by to totiž znamenalo o něco víc práce v postprodukci.

Zdroj: stupefy.blog.cz

Harry Potter - "I open at the close"

16. září 2010 v 5:00 Harry Potter
Naprosto úžasně zpracované fanouškovské video. Jedná se o kombinaci úplně všech filmů ...scény, které se Harrymu promítají před očima, když je připraven zemřít. K tomu hraje skvěle volená skladba Intro od kapely XX.