Listopad 2010

Relikvie smrti online

27. listopadu 2010 v 14:53 Harry Potter
Video najdete >>>zde<<<

Emma o přidané scéně

26. listopadu 2010 v 16:09 Harry Potter
Během jednoho z rozhovorů v rámci novinářského junketu k Relikviím Smrti I. Emma Watson prozradila, že:

až při natáčení scén na útěku si uvědomila, že natáčení "v Bradavicích" bylo pro ně do jisté míry svazující

natáčení obou částí najednou bylo pořádně hektické, takže si ani nestihli uvědomovat, kterou část vlastně právě dělají, ale občas ji přepadl pocit, že něco dělá poslední krát

měli štědrý rozpočet, měli úžasné scény a neví, jestli si ještě někdy zahraje v něčem tak velkém, takže si vychutnávala každou minutu

v své šatně měla tuny svých věcí, takže už samotné balení se bylo velmi emotivní, jako kdyby opouštěla domov

warneráci předpokládali, že budou chtít nějakou památku, a tak je nenechali nic ukrást, ale něco jim darovali - Emma si mohla nechat svou hůlku, obraceč času a plášť. *

již nemusí být nervózní z toho, jak dopadne její polibek s Harrym, takže je nervózní z toho, jak bude na plátně vypadat její polibek s Ronem (,,Spousta lidí na něj čeká, protože tehdy se vlastně dají dohromady.") a doufá, že to dopadne dobře.

se těší na to, že Relikvie Smrti II. budou v podstatě akčním filmem.

* Daniel dostal brýle z prvního a posledního filmu, Rupert deluminátor a Tom Dracův Zmijozelský prsten

SPOILER:

V návaznosti na vyjádření o akční 2. části Emma popsala, jak během natáčení bitvy o Bradavice snad milionkrát proběhly nahoru-dolů po schodišti, až se chvílemi bála, že si tam někde rozbije hlavu.

Navíc prozradila jednu přidanou scénu (tj. takovou, která nebyla v knize) - a sice, jak ji a Rona po Bradavicích nahání Nagini.


Zdroj: priori-incantatem.sk

Bard Beedle a jeho pohádky jako film

26. listopadu 2010 v 14:03 Harry Potter

V nedávném interview na Twitteru a Facebooku mezi fanoušky Harryho Pottera a režisérem, mužem, který dal tvář posledním čtyřem natočeným filmům, padla jedna velmi zajímavá otázka, na kterou od Davida Yatese zazněla ještě zajímavější odpověď.
Co tedy odvětil na "Existuje možnost, že byste se pustili do vytvoření filmové adaptace Bajek barda Beedla?

"Oh, wau, to je ale nápad!
Skutečně jedna senzační a zajímavá idea.
Myslím, že souhlas od "Jo" by neměl být žádným problémem a vše by se muselo dohodnout v studiích / tím chtěl říci v Animation Studios, díky kterým jste již mnozí mohli vidět perfektní animované zpracování Příběhu tří bratří v Relikviích Smrti I., kterým by se pocta zpracování dalších čtyř povídek asi dostala znovu /. No upřímně, teď se raději soustředím nato aby závěrečná druhá část Relikvií Smrti byla připravena a pak...
pak si dám pauzu!
A následně se chci odchýlit od světa Harryho Pottera, se kterým jsem strávil už pět let, takže budu hledat pravděpodobně něco naprosto odlišné."


Zdroj: priori-incantatem.sk

David Heyman: Interview o Relikviích smrti

26. listopadu 2010 v 13:46 Harry Potter
SnitchSeeker dostal šanci udělat interview s producentem Davidem Heymanem o Harrym Potterovi a Relikviích smrti. Přišla řeč na polibek Ruperta a Emmy, mladého Brumbála, Dolores Umbridgeovou a další.

Přeložené interview si můžete přečíst v článku. Pozor .....spoilery!


1.(SnitchSeeker) SS: Daniel Radcliffe říkal, že nebyl přítomen když Rupert a Emma dělali líbací scénu. Bylo to úmyslně? Aby je neznervózňoval?
(David Heyman) DH: Ne

SS: Harry v té scéně není?
DH: Ne

SS: Takže to není jako v knížce? [ Heyman vrtí hlavou že ne ]

SS: Udělal jste něco, aby jste zklidnil Ruperta a Emmu pro tuhle scénu?
DH: Ne, myslím že byli oba docela nervózní. Pracovali spolu, dlouho se znali, takže to byl velký úděl. Je to jako líbat opravdu dobrého přítele, pomyslíte si: Hmm, to je trochu divné. Ale myslím že to šlo velmi dobře. Svým způsobem je tato událost znervózněla, jako žádná jiná. Chcete rozpaky, a oni je ve scéně opravdu mají. Opravdu to funguje. Fantasticky to funguje.

SS: Harry, Ron a Hermiona se trochu při táboření pohádaji. Jak jste připravili herce pro tu změnu ve vztazích?
DH: No, víte, je to zajímavé, protože děti jako herci rostou. Nyní mají mnohem více zkušeností, než když s nimi pracoval Chris Columbus. Jsou více vyspělí, získali zkušenosti s herectvím mimo Pottera. Všichni získali přátele, s kterými dlouho dobře vycházeli a přátele, se kterými se přeli. Takže myslím že do toho přinesli mnohem víc svých pocitů a a zkušeností.

David Yates s nimi pracuje tak, že je dokáže zaujmout. Neřekne jim co dělat, ale zapojí je také do utváření své role. Uvedu příklad: David měl jednou za týden oběd s Danielem Radcliffem, aby probrali co dělají. To způsobí bližší vztah všech tří k režisérovi. Jsou nyní příliš dospělý na to říct: Jdi udělat tohle, nebo si jich prostě nevšímat.

Nebylo to tak těžké, dospívají ... no vlastně už nedospívají, je jim 19-20 let. V tom věku také soupeřili s svými přáteli. Takže jsou na to zvyklí, a lidi které máte rádi, taktéž. Oni se mají navzájem opravdu rádi. Takže na konci byli schopni přinést mnoho svých zkušeností a uplatnit je.

SS: Od Relikvií smrti to bude poprvé, co se setkáme (pozn. ve filmech) s Billem Weasleym. Jak bude představen?
DH: No, víme že je to jeho svatba. Takže bude představen na své svatbě a upřesňujeme, že je to svatba Billa a Fleur, takže víte že je to Bill Weasley a je to v domě Weasleyových. Takže poznáte kdo to je, když ho uvidíte s Fleur. Nakonec je to docela jasné.

SS: Byl napadnut vlkodlakem?
DH: Ano, byl.

SS: A jak je to tam vysvětleno, jestli je to vysvětleno?
DH: Je to jasné.

SS: Jak jste zvládli Brumbálův "backstory" (pozn. něco jako jeho minulý příběh, co dělal předtím...), když to bylo především Harryho čtení knihy Rity? (pozn. Rita Holoubková - naposledy ve filmu Ohnivý pohár)
DH: Máme okamžik, kdy Hermiona knihu čte, také máme jednu postavu která na svatbě mluví o Brumbálovi minulosti. Je to Elphias Doge, který má na něj více příznivý názor. Hermiona najde knihu Rity Holoubkové a přečte ji ostatním.

SS: Bude někdo hrát mladého Brumbála?
DH: Ano.

SS: Kdy bude oznámeno oficiální herecké obsazení filmu?
DH: Časem

SS: Vrátí se Imelda Satunton jako Umbridgeová?
DH: Ano.

SS: Mluvil jste s ní o tom, jak moc bude její postava více záporná?
DH: Ještě ne, ale budeme. Je obeznámena knihou.

zdroj: potterweb.cz

Rozhovor s Danielem Radcliffe

26. listopadu 2010 v 13:42 Harry Potter
Daniel Radcliffe:


Už jen jeden Harry Potter a zavíráte krám. Nejste smutný?
Je to divný pocit, protože jsem strávil s Harrym polovinu života. Na jedné straně jsem rád, na straně druhé se bojím, jestli budu schopný zaujmout i v jiných filmech. Harry Potter mi ale naštěstí otevřel spoustu dveří, takže zatím mám nabídky, o kterých se mi před lety ani nesnilo.

Musíte být hodně populární především u dívek.
(Smích) Věřte mi, že Daniel v soukromí pro dívky není příliš atraktivní. Navíc jsem stydlivka, takže je to pro mě nepředstavitelné oslovit holku. Měl bych na tom zapracovat. Ale když jste stále v hledáčku novinářů, na veřejnosti se stejně moc odvázat nemůžete.

Vy ale nepatříte k těm, kteří by se nějak odvazovali.
To nepatřím. Neutrácím za luxusní auta nebo v drahých restauracích. Mám rád jednoduché věci, hlavně umění, především obrazy. S kamarády si radši zahrajeme šachy, než abychom vymetali večírky a hospody. Možná to může někomu připadat nudné, ale já si to užívám.

Jakou čarodějnickou vlastnost byste chtěli mít?
Chtěl bych umět létat. A taky bych chtěl být neviditelný-mohl bych chodit do kina a na nákupy aniž by mě někdo viděl (smích). Nechci si stěžovat, protože mi moje práce samozřejmě přináší spoustu výhod, ale někdy by bylo příjemné vyzkoušet si normální život.

Jaké problémy řeší jednadvacetiletý člověk, který může mít čistě teoreticky všechno, na co si vzpomene?
Opravdu malé problémy. Nedávno jsem se nastěhoval do vlastního malého bytu, ale nic nejde podle plánů. Ale aspoň vím, jaké je to mít vlastní domácnost-umývání nádobí, žehlení prádla. Se spoustou věcí mi pomáha máma (smích).

Jaký máte vztah s Emmou Watson a Rupertem?
Jsou to mí hodně blízcí kamarádi. Ani to vlastně jinak nejde, protože jsme spolu strávili posledních deset let. Nebyl snad jediný měsíc, kdybychom se neviděli. Hodně se společně nasmějeme, ale taky řešíme problémy.

Podíváte se občas na některý ze starých Harryho filmů?
Nedívám se na ně. Přijdu si v nich trapný. Byl jsem mladý a vypadal děsně. Nerad se na sebe dívám, když jsem nedávno viděl v televizi upoutávku na Harry, raději jsem přepnul na jiný kanál (smích).

Tento rozhovor jsem opsala z časopisu TV magazínu.

Zdroj: maryka13.blog.cz

Německý speciál k HP

21. listopadu 2010 v 18:43 Harry Potter
Nejsledovanější německá TV stanice RTL odvysílala minulý týden speciál k filmu Harry Potter.


Zdroj: Zdroj:priori-incantatem.sk


10 nejlépe oblékaných hvězd

21. listopadu 2010 v 14:05 Harry Potter
Teen Vogue vytvořil žebířek 10 nejlépe oblékaných hvězd z minulého týdne. Emma se umístila na prvním místě:

1. Emma Watson
2. Elle Fanning
3. Chloe Sevigny
4. Rachel Bilson
5. Camillia Belle
6. Taylor Swift
7. Miley Cyrus
8. Kate Bosworth
9. Natalie Portman
10. Lea Michele


Zboží v Harry Potter zábavním parku ke koupi on-line

20. listopadu 2010 v 19:51 Harry Potter
Byli jsme informováni, že zboží z Harry Potter parku v Orlandu je nyní k dispozici ke koupi on-line, právě teď, kdy se nakupují vánoční dárky! Podívejte se na všechny výrobky, které si lze objednat zde. Můžete si koupit například figurky draků, sov, kšiltovky s motivy bradavických kolejí, kouzelnické hůlky a mnohé další. Byla také poslána fotka holčičky s trpaslenkou, celým jménem trpasličí kluběnka.

Také byla zaslána fotka dítěte s trpasličí kluběnkou, která je k zakoupení jak v Harry Potter zábavném parku, tak na internetu.
Zdroj: magical-menagerie.com

TV spot k LN

20. listopadu 2010 v 10:43 Letopisy Narnie
Vidět ho můžete <<<zde>>>

Daniel Radcliffe: Kdepak Harry Potter! Punk rocker, který se svléká na veřejnosti

20. listopadu 2010 v 8:59 Harry Potter
Stává se to spoustě herců. Při pohledu na ně se vám vybaví jedna role a její stín je doprovází klidně několik let, než se vyskytne šance zapsat se do diváckého povědomí zase trochu jinak. Tenhle mladý Brit je na tom ještě o něco hůř, s nálepkou Harryho Pottera žije už téměř deset let. Přesto ale dostal příležitost dokázat, že zvládne víc než jen zahánět digitální mozkomory.
Daniel Jacob Radcliffe se narodil 23. července 1989 v Londýně do rodiny, která se už nějakou dobu pohybuje ve světě showbyznysu. Oba Danielovi rodiče jsou totiž agenti - otec zastupuje britské spisovatele a matka zase herce vystupující na stanici BBC. Není proto divu, že se v prvním filmu objevil už v deseti letech, a to rovnou na zmíněné BBC. Tehdy si v televizní adaptaci slavného Dickensova románu vystřihl mladého Davida Copperfielda.

Už v roce 2000 společnost Warner Bros. vypsala casting na postavu Harryho Pottera. Příběhy z pera J. K. Rowlingové si v té době začínaly podmaňovat čtenářskou obec. Není se proto co divit, že o roli čarodějnického učně byl velký zájem. Rodiče tehdy Danielovi říkali, aby s rolí moc nepočítal, a proto byl více než překvapen, když mu v noci zavolali tvůrci, že ho chtějí obsadit. Výběr si pochvaluje i samotná Rowlingová, která tenkrát byla pro obsazení čistě britských herců: "Když jsem viděla Dana na kamerových zkouškách, bylo mi jasné, že Chris Columbus nemohl najít lepšího Harryho Pottera."

Jde to i bez fanoušků

V hlavních rolích se objevili další neznámí dětští herci - Rupert Grint jako Ron Weasley a Emma Watson jako Hermiona Grengerová. Kvůli tomu, aby všichni zmínění mohli bez problému pokračovat v natáčení, se v Británii dokonce musel změnit zákon o dětské práci.

Pokud ale předpokládáte, že Harry Potter a Kámen mudrců je Radcliffovou premiérou na stříbrném plátně, musím vás vyvést z omylu. Než snímek oficiálně vešel do kin, Daniel se stihl objevit ještě v jednom filmu. Šlo o akční komedii Agent z Panamy s Piercem Brosnanem v hlavní roli.

Až později roku 2001 začalo to pravé šílenství, které rostlo s každým dílem filmové série. Radcliffe to však bere s nadhledem: "Myslím, že jsem naprosto normální. Když dohraju, jdu do školy, s přáteli ven, jdu do kina… Dělám všechno, co každý normální teenager. Lidi si myslí, že nemůžu vyjít z domu bez davu fanoušků, ale to není pravda. Můžu dělat víc věcí, než si všichni myslí." Navíc přiznává, že ho celou dobu rodiče drželi při zemi, aby mu nečekaná sláva náhodou nestoupla do hlavy.
Dospívají herci i postavy

Následovala další pokračování kouzelnické ságy. S každým novým dílem a režisérem se postava Harryho vyvíjí, stejně jako dospívají čtenáři původní knižní předlohy. Mění se herecké pojetí hlavních postav. "Celá série je o ztrátě nevinnosti. V prvním díle jsou všichni dětinští, téměř naivní. Harry si myslí, že se vstupem do kouzelnického světa bude všechno lepší než ten svět, ve kterém do té doby žil. Ale není - jenom jde do dalších extrémů. Může to být zábava, ale taky se v té hlubině může člověk utopit," říká Radcliffe.

První část sedmého dílu s názvem Harry Potter a Relikvie smrti byla do českých kin uvedena 18. listopadu. Režie se opět ujal David Yates, který se osvědčil už v díle předchozím. Na rozdíl od jiných režisérů se držel knižní předlohy a nenutil filmu sůj styl. To fanoušci ságy dostatečně ocenili, a tak bylo Yatesovi svěřeno velké finále. Tentokrát se ale ve filmu tolik nekouzlí, a proto na řadu přichází opravdový herecký um.
Mezi natáčením jednotlivých dílů se také čas od času objeví na divadelních prknech. Hostoval například ve hře The Play I Wrote, ale největší pozdvižení vyvolal v roce 2007 v divadelním kuse nazvaném Equus. Ano, to je ta hra, ve které se objevil nahý. Záběry z této pasáže doslova oblétly svět. "Ptal jsem se Garyho Oldmana, jaké to je hrát nahý. A on mi odpověděl: 'První večer budeš vyděšený, druhý večer budeš vyděšený a potom už ti to bude jedno.' A měl pravdu, pak už na tom nesejde."

A o co ve hře vlastně jde? Daniel ztvárnil posedlého ošetřovatele koní, který svá zvířátka oslepuje pomocí hřebíků. Touto rolí vyvolal u divadelních kritiků pozitivní ohlasy a díky zmíněným fotkám určitě nejen u nich.
dlouho očekávané drama The Journey is the Destination o tragické smrti Dana Eldona, britského novináře žijícího v Africe. Hlavního představitele vybírala už v roce 2007 Eldonova matka, která dala Danielovi přednost před herci jako Joaquin Phoenix nebo Heath Ledger.

Kdepak Potter, punk rocker!

Danielův osobní život zůstává velkou neznámou. Prozradil na sebe, že poslouchá punk rock a sám hraje na baskytaru. Mezi jeho oblíbené kapely patří The Hold Steady, Arctic Monkeys, Sex Pistols, ale poslechne si rád i anglickou písničkářku Kate Nash. Považuje se za aktivistu, bojujícího za práva gayů. Přispívá americké neziskové organizaci The Trevor Project a dokonce natočil kampaň, ve které upozorňuje na sebevražedné sklony homosexuálních teenagerů.

Jeho nejoblíbenějším sportem je kriket a na své osmnáctiny si jej zaletěl zahrát až do Indie. Trpí lehkou formou dyspraxie, poruchou učení, která mu brání správně koordinovat pohyby.
Zbývají už jen dvě závěrečné části a čarodějnická sága nadobro skončí. Proto nastává otázka, zda se Danielovi a jeho přátelům podaří vymanit z potterovské škatulky. Je čas dostat ze sebe to nejlepší.

Video s novými scénami u HP7 část I. (v londýnské kavárně)

20. listopadu 2010 v 8:46 Harry Potter
Mám tady něco pro ty, kteří ještě neviděli film a mají zájem vidět další novou scénu! Jde o scénu, kdy Trio je v londýnské kavárně - viděli jsme pouze část scény v kavárně, teď je scéna prodloužena o momenty jako jsou: Ron odebírá celé světlo v místnosti, Hermiona stahuje rolety v e výloze (samozřejmě hůlkou), Trio se snaží rozpoznat Smrtijedy, kteří přišli přestrojeni za dělníky, Ron zjistí, že jeden z nich je Dolohov, Hermiona, která jednoumu po druhém upravuje paměť. Video nelze vložit, ale podívejte se na něj .... Nezlekněte se, když uslyšíte hlas Davida Yatese, protože on komentoval tuto scénu pro NY Times, jestli chcete zřetelně slyšet rozmluvu mezi herci a ne Davidův hlas, ve videu dole je lišta kd jsou umístěny 3 kolečka, které určují to, co zrovna chcete slyšet. Doufám, že jsem to správně vysvětlila pro ty, kteří si s tím nevěděli rady.

video je <<<zde>>>

Hudební video k I. části Relikvií Smrti

20. listopadu 2010 v 8:39 Harry Potter
Warner Bross poslali toto hudební video k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti, část I. Jde o video, kde během průběhu slyšíme jednotlivé skladby, které jsou na soundtracku, které složil Alexandre Desplat - očekává se, že Desplat složí i hudbu k II. část Relikviím Smrti. Video si můžeme také stáhnout!! A aby toho nebylo málo, na Amazon.com, kde je CD slevněno na $9.99, což je v přepočtu 247 kč!
Zdroj: magical-menagerie.comVideohra Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One oficiálně v prodeji

19. listopadu 2010 v 14:01 Harry Potter
Dnes, v pátek 19.11.2010, den po české premiéře filmu, se oficiálně na pulty prodejen dostává očekávaná videohra Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One, která Vám přináší jedinečnou možnost zažít vzrušující zážitky z filmu i u Vás doma. Hra je v anglickém jazyce, ale rozhodně to neberte jako žádnou bariéru, čeština zde není potřeba, navíc v rodném jazyce je přiložen manuál, takže jak hru ovládat a další tipy Vám rozhodně neuniknou. Hru si můžete pořídit na PC, Xbox 360 (s podporou revolučního senzoru Kinect, díky kterému hru můžete ovládat Vaším tělem, ovladač není potřeba - tedy pokud onen senzor máte), PlayStation 3, Nintendo Wii a Nintendo DS.
Vůbec poprvé máme k dispozici videohru s Harry Potterem, která nám nabízí next-gen grafiku a kde se konečně pořádně vyřádíme. Tentokrát nebudeme běhat po Bradavicích sem a tam a občas vytáhneme hůlku, ale přesně naopak. Jsme poprvé mimo Bradavice a jde nám skutečně o život, což znamená, že pořádné kouzelnické souboje jsou hlavní náplní hry. Budete bojovat proti smrtijedům, lapkům, mozkomorům, neživím a dalším postavám z HP série, budete se muset před nimi skrývat, bránit se a hlavně, sami si budete moci svobodně vybírat, jaká použijete kouzla! Těch bude k dispozici skutečně mnoho. Jak už samotný název napovídá, i hra je rozdělena na dvě části, takže pořádná bitva o Bradavice Vás čeká až příští rok (opět společně s filmem), ale i tak Vás velká porce zábavy čeká již nyní.

Hru si můžete zakoupit v jakémkoliv větším kameném obchodu s videohrami a nebo si ji můžete objednat i z několika e-shopů (např. XZone, GAMEcz, GameExpres, PlayCentrum, Alza a další). PC verze stojí 1099,-Kč, Xbox 360 a PS3 verze seženete za 1399,-Kč, Wii verzi si můžete pořídit za 1199,-Kč a za hru na Nintendo DS dáte 999,-Kč. Ceny má samozřejmě každý e-shop jiné, takže hry můžete sehnat i levněji a to dokonce v řádu i několika stovek korun, stačí jen hledat.


Zdroj: reducto.blog.cz

Harry Potter a remix smrti - video

19. listopadu 2010 v 13:58 Harry Potter


Poslední Potter: kina hlásí vyprodáno, pointa filmu však chybí

19. listopadu 2010 v 13:58 Harry Potter
RECENZE: Daniel Radcliffe odvádí v roli dospívajícího Harryho Pottera ve stále dramatičtější filmové epopeji vyzrálý, sebejistý herecký výkon. První díl Yatesových Relikvií smrti však přes nepochybné řemeslné kvality a řadu obdivuhodných tvůrčích nápadů trpí desítkami hluchých míst, zbytečnými odchylkami od hlavní dějové linie i objektivní skutečností, že k finálnímu střetu mladého čaroděje s Voldemortem prostě nedojde.
Je to tady. Do kin celého světa včetně Česka dnes vstupuje "poslední" Harry Potter. Před kiny se opět tvoří dlouhé fronty, pokladny znovu hlásí vyprodáno na několik dní dopředu, svět zase zasáhla globální "potteromanie". A je nač se těšit. Alespoň zdánlivě.

Harry dospěl, po Brumbálově předčasném skonu opouští školu, zbrojí na závěrečný fatální střet s Voldemortem, on i jeho přátelé namísto školních škamen a luštění dětských rébusů hledají místo v životě dospělých, poprvé čelí lásce, ale taky smrti. Osudový souboj s "vy-víte-kým" se neodvratně blíží, stahují se mračna (ta pomyslná i skutečná).

Tenhle film přeci nemůže zklamat. Jenže filmová adaptace závěrečné sedmé (a po všech stránkách rozhodně nejlepší) knihy heptalogie J. K. Rowlingové Harry Potter a Relikvie smrti je "posledním" dílem jen podle názvu.

Od pohádky k thrilleru

Režisér David Yates, který už s předchozími dvěma filmy Fénixův řád a Princ dvojí krve posunul původní dětskou pohádku formálně i obsahově k umně natočenému, fascinujícímu a zcela dospělému thrilleru s hororovými prvky, filmovou verzi potterovského finále rozlomil do dvou celovečerních částí.

Nyní předkládaný první díl, v němž se režisér soustředí v podobě netradiční road movie převážně na zdlouhavé hledání magických viteálů, podivuhodných relikvií, které mají spasit svět kouzel i svět lidí, budou-li do jednoho zničeny, je bezesporu krásný, líbivý a nápaditý - třeba v momentě, kdy hraný příběh přeruší mistrovská animovaná sekvence přibližující původ a vznik magických Relikvií smrti. Tři bratři, kteří oklamali Smrt, se v kreslené Yatesově verzi hravě vyrovnají tomu nejlepšímu z Tima Burtona.

Z filmařského hlediska poutavých triků, speciálních efektů i hereckých výkonů nový Potter opět výrazně převyšuje hollywoodský průměr, za což vedle hvězd typu Ralpha Fiennese vděčí především trojici nedávno ještě dětských hrdinů v čele s Danielem Radcliffem a Emmou Watsonovou. Ti namísto někdejší dětské roztomilosti a spontánnosti předvádějí vyzrálé a sebevědomé herecké výkony. To je ale všechno.
Méně kouzel, víc filosofie

Relikvie smrti 1 nejsou filmem strhujícím, nijak zvlášť dramatickým, natož pak "nejsyrovějším", jak (snad ze zvyku a pokory před celosvětovým potterovským šílenstvím) s desítkami variací na adjektivum "temný" automaticky napsali někteří kritici. Snad byli okouzlení fantasticky sestříhaným trailerem, který však obsahově i vizuálně čerpá především z druhého, zatím neuvedeného dílu filmu.

Důvod zklamání při závěrečných titulcích je banální. Na vrcholný střet Harryho s Lordem Voldemortem prostě ještě nedojde. Zatím se jen čeká, hledá, prchá, putuje, vysvětluje a filosofuje. Tento prostý fakt je největší slabinou filmu, jehož knižní předloha mistrovsky graduje právě až ve své druhé polovině.

Hodnotit nového Pottera podle obvyklých kritických šablon je zkrátka problematické. O tom, že je strhující sága o malém vyvoleném čaroději v knihkupectvích i na filmovém plátně oprávněným globálním popkulturním fenoménem, není sporu. Místy vysloveně těžkopádné Relikvie smrti 1 však vzbuzují dojem, že forma a byznys definitivně převýšily původní obsah. Snad se kouzlo s opravdovým finále zase vrátí. Uvidíme příští léto.


Turisté putují v Izraeli k hrobu Harryho Pottera

17. listopadu 2010 v 15:13 Harry Potter
Harry Potter je mrtvý. Leč ne ten, který vystudoval čarodějnou školu v Bradavicích. Tenhle Harry Potter není jen virtuální postavou z pera britské spisovatelky J.K. Rowlingové. Býval britským vojákem a byl zabit v roce 1939. Jeho shoda jména s obrýleným čarodějem mu zajistila zájem turistů, kteří k jeho hrobu putují do izraelského města Ramla, napsala agentura AP.
Ramla si nevede statistiku, kolik turistů už navštívilo hrob na místním britském vojenském hřbitově. Podle turistických průvodců i městských činitelů se ale rozhodně stal jednou z atrakcí tohoto města ležícího asi 18 kilometrů východně od Tel Avivu, kam turisté putují převážně za archeologickými památkami.
"S Harrym Potterem známým z knih tu žádná spojitost není, ale to jméno táhne," řekl průvodce Ron Peled, který už k hrobu vojáka Pottera zavedl desítky turistických skupin.
Vojín Harry Potter se narodil v blízkosti anglického Birminghamu a do britské armády vstoupil v roce 1938. Podle webových stránek jeho regimentu dorazil do tehdy britské Palestiny koncem téhož roku a v roce 1939 byl zabit při střetu s ozbrojenou skupinou. Bylo mu 19 let.
Zdroj: adrianne-hpweb.blog.cz

VIDEO: nová scéna z HP7, část I.

17. listopadu 2010 v 15:10 Harry Potter
Herečka Emma Watson se objevila v televizním pořadu "Today Show", který je součástí propagace první části Relikvií Smrti. Na začátku videa, kdy 2 moderátorky začínají s proslovem, představí jednu zatím nepublikovanou scénu z HP7, část I. Jde o scénu, kdy Trio unikne před Smrtijedy ze svatby Billa a Fleur a ocitnou se v londýnské ulici. Hermiona vytahuje ze své na pohled malé kabelky oblečení a nařizuje Harrymu a Ronovi převléknout se. Tato scéna se ve videu objeví v 0:19. V rozhovoru přijde řeč jak jinak než na Emmin nový sestřich vlasů.

Zdroj: bloghogwarts.com

Téma týdne: první vločka

17. listopadu 2010 v 10:34 | Monika |  Ostatní

Emma Watson: V Londýně jezdím anonymně metrem

17. listopadu 2010 v 10:08 Harry Potter
Opravdu jezdím metrem a vtipné na té věci je, že se lidé na mě podívají a řeknou si, je to ta holka z Harryho Pottera? A pak si řeknou, ne, nemůže být, je ve veřejné dopravě, tvrdí.
Herečka Emma Watson tvrdí, že zatímco v USA na Brownově univerzitě, kde studuje, ji poznává každý, v Londýně může žít mnohem víc inkognito. Klidně se nebojí cestovat metrem. Většina lidí ji nepozná, a když ji někdo pozná, většinou si řekne, že není možné, aby tam byla.

"Opravdu jezdím metrem a vtipné na té věci je, že se lidé na mě podívají a řeknou si, je to ta holka z Harryho Pottera? A pak si řeknou, ne, nemůže být, je ve veřejné dopravě. A já si tam tak sedím a sobě si říkám, ha, ha, to je vtipné," svěřila Emma magazínu Celebs on Sunday.

Emma Watson si nedávno postěžovala, že rozloučit se definitivně s rolí Hermiony Grangerové pro ni bylo velmi těžké.

"Teď hodlám říct něco skutečně smutného. Vím, že na mě toho čeká ještě hodně, ale je to divný pocit, když se cítíte jako po odchodu na odpočinek, i když je vám teprve dvacet roků. Ale já se tak fakt cítím. Strávila jsem natáčením těch filmů (o Harrym Potterovi) deset roků a doufám, že další část mého života bude stejně tak úžasná jako ta první," svěřila Emma v britské televizi.

Davy turistů vyrážejí do Británie po stopách Harryho Pottera

17. listopadu 2010 v 10:07 Harry Potter
Příběhy Harryho Pottera magneticky přitahují tisíce lidí na celém světě. Známá místa z filmu jako je katedrála v Gloucesteru, Lacockské opatství nebo viadukt v Glenfinnanu hlásí až dvojnásobnou návštěvnost. Britské úřady proto pro fanoušky filmu připravily specializovaného průvodce po stopách Harryho Pottera.
Majestátní hrad Alnwick, oxfordská univerzitní kolej Christ Church nebo londýnské nádraží King's Cross, Pavilón plazů v Londýně, katedrála v Gloucesteru, opatství Lacock ve Wiltshiru nebo Glencoe a Glenfinnan ve Skotsku - známé pohledy z kultovního snímku jsou cílem tematicky laděných výletů cestovních agentur.
Více informací o potterovských destinacích se dozví turisté v průvodci na stránkách www.visitbritain.com. Detailní itineráře všech míst, která by fanoušci Harryho Pottera neměli při návštěvě Británie rozhodně vynechat, jsou rozděleny na čtyři hlavní trasy, v Londýně i mimo něj.

Desítky zákazníků denně navštíví edinburskou kavárnu Buffet King, ve které spisovatelka psala první knihu. Láká je vidět místo, kde sedávala a tvořila.

Podobné je to i s dalšími známými místy. "Návštěvnost katedrály v Gloucesteru se prudce vyšplhala ze 192 tisíc turistů ročně na více než 290 tisíc. Lacockské opatství dnes navštíví dvojnásobek zájemců než před potterovskou mánií a viadukt v Glenfinnanu očekává největší nápor v nadcházející sezóně. Dosud se mu pozvolna zvyšovala návštěvnost v průměru o dva tisíce turistů ročně," řekl Jan Herget z českého zastoupení agentury VisitBritain.
Podle agentury se očekává další nárůst návštěvnosti potterovských lokalit po uvedení prvního dílu sedmého filmu s názvem Harry Potter a Relikvie smrti, který se bude v českých kinech promítat od 18. listopadu.

První snímek Harry Potter a Kámen mudrců (z roku 2001) se stal třetím nejvíce výdělečným filmem všech dob. Dosavadních šest filmů přineslo více než 97 miliard korun.

Herečka Emma Watson se bojí, že její kariéra s poslední klapkou filmů o Harrym Potterovi skončila

17. listopadu 2010 v 8:52 Harry Potter
Dvacetiletá britská herečka a studentka literatury z Brownovy univerzity v USA se totiž cítí, jako by odešla na odpočinek.

"Teď hodlám říct něco skutečně smutného. Vím, že na mě toho čeká ještě hodně, ale je to divný pocit, když se cítíte jako po odchodu na odpočinek, i když je vám teprve dvacet roků. Ale já se tak fakt cítím. Strávila jsem natáčením těch filmů (o Harrym Potterovi) deset roků a doufám, že další část mého života bude stejně tak úžasná jako ta první," svěřila Emma v britské televizi.

Na natáčení bude vždycky vzpomínat s láskou. A díky tomu, že je představitelkou Hermiony, má doma slušnou sbírku knih o Potterovi. Ty jí posílali její fanoušci celých deset roků.

"Myslím, že si lidé myslí, že potřebujeme vést, víte? Je to trochu praštěné, ale mám docela velkou sbírku knih od lidí," uvedla Watson ke sbírce publikací.

Nejvíce jí teď po natáčení filmů o Potterovi pomáhá právě studium: "Tvrdě dřu, opravdu ve škole tvrdě dřu. A fakt si to užívám, hodně mi to pomáhá."

Premiéra filmu Harry Potter v Praze

17. listopadu 2010 v 8:47
Podívejte se na reportáž o premiéře v Česku: