Herectví, to je business

24. ledna 2011 v 20:00 |  Ostatní
Není business jako business, takový peníze obyčejný zaměstnanec ani neuvidí. Údaje se vztahují k roku 2007.

Johnny Depp

S 92 miliony dolarů vede v žebříčku nejvíce vydělávajících herců a konkurenci nechal hodně daleko za sebou. Ostatně po úspěchu trilogie Piráti z Karibiku se není čemu divit. Ještě před pěti lety by se jeho umístění v čele této ankety jevilo jako science fiction.

Tom Hanks

I když v roce 2007 nenatočil žádný skutečný trhák, zahojil se na producentské činnosti, které se vedle herectví věnuje. Na jeho účtu v roce 2007 přibylo 72 milionů dolarů.

Ben Stiller

Král amerických komedií postupuje vzhůru na cestě ke slávě i vyšším honorářům. Po úspěchu komedie Noc v muzeu, která vydělala svým tvůrcům 572 milionů dolarů, si přišel na své i hlavní představitel - výdělek 38 milionů dolarů ho zařadil na pěknou třetí příčku.

Brad Pitt

V těsném závěsu za Stillerem se s 35 miliony dolarů drží Brad Pitt. I když se zatím nemůže chlubit žádným Oscarem, má být na co pyšný: vedle herectví se věnuje produkci, své stále početnější rodině a magazínem Forbes byl ohodnocen jako nejvlivnější hollywoodský herec.

Tom CruiseV roce 2006 tento žebříček vedl, o rok později mu patří 5. místo s 31 miliony dolarů. Ale má za sebou krušné období - v srpnu 2006 byl vyloučen ze společnosti Paramount, která mu dávala za vinu neúspěch Mission Impossible 3. Herec se ale nevzdal, uchýlil se pod křídla United Artists a mimo jiné se vrhl i na produkci.

Will Smith

S 31 miliony vydělaných dolarů je nejlépe placeným černošským hercem na světě. Jeho honoráře se pohybují mezi 15 až 20 miliony za film (někdy ale sleví), k tomu je třeba připočítat ještě procenta ze zisku.

Adam Sandler

I když v Evropě není neznámý, jeho popularita není taková jako v USA, kde po něm lidé šílí. Jeho výdělek tomu odpovídá - 30 milionů dolarů v roce 2007. Jako miláček amerického publika má každoročně zajištěno jedno z předních míst v této anketě.

Nicole Kidman

První žena v tomto žebříčku, Nicole Kidman, si na své konto připsala 28 milionů, a to i navzdory relativnímu zklamání, které přinesly její role v roce 2007.

George Clooney

Idol žen a dívek na celém světě se může pochlubit kulatou sumičkou 25 milionů dolarů a pověstí jednoho z nevlivnějších mužů Hollywoodu. Vedle herectví se stihl prosadit i jako režisér a třeba za reklamu na nejmenovanou značku kávy zinkasoval rovných 5 milionů dolarů.

Vince Vaughn

Jeho hvězda stoupá, stejně jako výše jeho konta. Je známý hlavně jako komediální herec a jeho role mu v roce vynesly 25 milionů dolarů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama