Letopisy Narnie

Narnie-německé video o natáčení celé série

6. ledna 2011 v 10:27
V německu mají Narnii hodně rádi. Je tady zbrusu nové video, které je o natáčení všech narnia dílů, tedy lev, čarodějnice a skříň (2005); princ Kaspian (2008) a plavba jítřního poutníka (2010).

Douglas Gresham o letopisech

2. ledna 2011 v 1:00

Srovnání staré a nové Narnie

15. prosince 2010 v 2:00
PETR
Animovaný film: hlas Reg Williams
BBC: mladý Richard Depsey, starší Christopher Bramwell
Walden & Desney: mladší William Moseley, starší Noah Huntley
ZUZKA
Animovaný film- hlas Susan Sokol
BBC- mladší Sophie Cook, staší Suzanne Debney
Walden & Disney 2005-2008- mladší Anna Popplewell, starší Sophie Winkleman
EDMUND
Animovaný film - hlas Simon Adams
BBC mladší Jonathan R. Scott, starší Charles Ponting
Walden & Disney- mladší Skandar Keynes, starší Mark Wells
LUCY PEVENSIE
Animovaný film - hlas Rachel Warren
BBC TV 1989-1990- mladší Sophie Wilcox, starší Juliet Waley
Walden & Disney: mladší Georgie Henley, starší Rachel HenleyZdroj:letopisy-narnie.estranky.cz

Postavy z narnie

14. prosince 2010 v 2:00
Dabing narnijských dětí:

Lucinka Pevesieová: Míša Schönová
Edmund Pevensie: Petr Svoboda
Zuzka Pevensieová: Jana Birgusová
Petr Pevensie: Michal Hriška

Narnie: jak šel čas

14. prosince 2010 v 2:00
s Lucinkou:
se Zuzkou:
s Petrem:
s Edmundem:

Rozhovory z Narnie

13. prosince 2010 v 2:00
1. Skandar Keynes o třetím dílu letopisů narnie
Natáčení tohoto filmu proběhlo v kratšém čase než ostatní, bylo to pro vás náročné?
SK: No, bude to samozřejmě uplně jiný styl filmu. Protože s Andrewem jsme trochu více pracovali na jednotlivých scénách, oproti tomu ted uděláme jen pár záběrů a je to hotovo.

Myslíte si že vám to pomůže v růstu jako herci?
SK: Ano, přesně tak. Andrew byl skvělí režisér na předchozí filmy, s ním jsme na všechno měli spoustu času. Michael jde ven, udělá pá záběru a jde dál jo to normální režisér dělá. Byl to skvělí zážitek vidět jak to doopravdy funguje a my jsme museli reagovat na výzvy.

Jak si myslíte že se vaše postava změnila od předchozích filmů?
SK: Pokračoval ve svém vývoji dál. Nýní si je ale jistější a snaží se stát vůdcem, ale to je Kaspianovo místo. Uplně vyrostl a je z něj zcela jiný člověk než byl v prvním dílu.

Co přináší nová postava Eustace-Willa Poultra do tohoto filmu?
SK: Willův charakter přináší jiné hledisko dobrodružství. Je to zajímavé, protože jeho charakter je ufnukaný a nelíbí se mut to co se děje a chce domů. Will ho hraje opravdu skvěle. JE to jako další rozměr který se přidá k dynamice. Je to opravdu super.

Jaké to bylo natáčení na palubě?
SK: Zábavné. Někdy narazíte a chcete se dostat pryč, ale nemůžete. Ale jsou určitě i horší místa k natáčení.
Loď na mě velice zapůsobila když jsem ji poprvé uviděl, co si myslíte?
SK: Ano, je působivá a neuvěřitelná. Myslím proto, že to bude na obrazovce vypadat skvěle. Jsem nadšený z zoho až to lidé uvidí.

Jak vidíte svou kariéru po skončení Narnie?
SK: Nejsem si ještě tak uplně jistý. Určitě bych chtěl zkusit jít na univerzitu.

A co chcete dál studovat?
SK: Nejsem si opravdu jistý. Neustále měním názor, takže ještě uvidím.

Chtěli bysze natočit další "Narnia" film? Nebo snad jiný?
SK: Není ještě naplánované natáčení další "Narnie"film. Ale pokud dostanu nabídku na dalšího Jamese Bonda, nebáhám a vezmu to, ale kromě toho nevím.

Jak by tedy měli vypadat další filmy k natáčení?
SK: Záleží na tom, jaký by byl děj. Ale mohl by to být akční nebo dobrodružný film. Jinak si na nic dalšího nevzpomínám.

S kterým hercem byste chtěl opravdu spolupracovat?
SK: Zejména ne. Vím ty herce, kteří myslím jsou neuvěřitelní ale já bych chtěl pracovat s kýmkoliv.

A jaká byla spolupráce s Benem Barnesem?
SK: Ben je skvělé. Opravdu je zajímavý a skvěl, protože vystupuje jako herec a onmá obrovské charizma.

Jaké to bylo nemít vedle sebe Williema a Annu?
SK: Velice smutné. Přál bych si aby byli snámi. Ale už se přesunuli dál.
2. Gerogie Henley o třetím filmu letopisů narnie
Jaké to bylo vrátit se do Narnie potřetí?
GH: Myslím, že to bylo skvělé. Byla jsem taknadšená že tam mohu být. Je to totiž moje nejoblíbenější kniha ze série. BYla jsem opravdu nadšená když jsem mohla bát součástí. Bylo to sice trochu jiné, ale myslím si že je změna dobrá.

Jaký je rozdíl mezi režiséry Michaelem Aptedem a Andrewem Adamsonem?
GH: Nemyslím si že by šlo je oba porovnávat. Jsou to úplně rozdílní režiséři a myslím si že oba mají skvělí styl. Miluji Michaela, je fantastický. To co dělá s filmem je geniální. Obdivuji Andrewa a myslím že odpovědí na jeho práci jsou jeho filmy.
Nemyslím si že by tento díl byl horší nebo lepší, jen bude jiný.

Proč je tato kniha vaše nejoblíbenější?
GH: Prostě se mi líbí ten nápad mnoha různých dobrodružství. Líbí se mi také námořnický styl co provází celou knihou. Mám ráda tu skutečnost že se vše odehrává na lodi. Myslím si, že je to takový jiný nápad. Je to uplně odlišné od ostatních příběhů.

Když jste poprvé viděla Jitřního Poutníka, co sjte si myslela?
GH: Bylo to duševní. Je to obrovské a krásné, je to uplně to co jsem si předdstavovala, což je skvělé

Jak vyrostla vaše postava v tomto filmu?
GH: Co se naučíte o Lucii v tomto filmu je že je lidská. Ona teprve ted roste a stává se zní teenager. V předchozích filmech byla nejčištčím znakem, velice dobrá,statečná a pravdivá. Tento film tentokrát ukazuje že má i temnější stránku. Každý vživotě udělal něco na co nebyl pyšný. A myslím že i Lucie takové momenty má.

Jaké to bylo nemít Williama a Annu u sebe na natáčení?
GH: Myslím, že těžké. Bylo těžké pracovat bez nich, protože jsem na to byla zvyklá. To ale neznamená že tam bylo méně zábavy. Miluji Annu a Wililama a je to škoda.

Můžete nám říct i něco o charakteru Eustace?
GH: Eustace přináší komedii a projde transformací, která myslím, provází spoustu lidí během života. Začne jako fracek ale Narnie ho změní a formuje jeho život.
Co si myslíte o novém herci(Will Poulter) ?
GH: Prostě si myslím, že je naprosto fantastický, je to nejúžasnější herec. Je přesně to co jsme pro film potřebovali. Je legrační částí tohoto filmu.

Kde vidíte svojí kariéru po Narnii?
GH: Ráda bych potom to víc. Nechci lhát a říkat že herectví je pro mě na částečný úvazek, to opravdu není. Školu mám opravdu ráda ale ráda bych pokračovala v herectví jestli budu moct. Chtěla bych do budoucnosti zkusit něco jiného než fantasty

Je tu někdo, jehož kariéru by jsi chtěla napodobit. Koho obdivujete?
GH: Já opravdu vzhlížím k lidem kteří experimentují v různých oblastech, myslím si, že Johnny Depp je opravdu dobrý herec a obdivuji ho že zvládl zahrát tolik žánrů. Cate Blanchett je také skvělá herečka kterou obdivuji. Jsou to asi moji dva nejoblíbenější. Potom ještě francouští herci, přijde mi že dokáží vyjádřit mnohem víc. Jako Audrey Tautou a Marion Cotillard, miluji jejich herecké vyjádření.

A s kterým by jste chtěla třeba do budoucnosti spolupracovat?
GH: Johnny Depp.
3. Rozhovory s Aptedem a Johnsonem

Na narniawebu se oběvil rozhovor s řežiséren Miachaelem Aptedem a členem štápu Markem Johnsonem.
Nechce se mi to překládat, sem líná, takže si to přečtěte v angličtině. S mími znalstmi z angličtiny by t odopadlo katastrofálně ;D.

Michael Apted:
Q: What's the real story on re-casting the voice of Reepicheep for "Dawn Treader"? At first Bill Nighy was supposed to do the voice, and then Simon Pegg got the role.
Apted: Well, I did it with Bill, first of all, but it turned out that he was perhaps a little too old for it. He was great. I loved it. I did record him, but then we looked at it very carefully, and thought, "Well, it doesn't quite have that energy." He has more drollness of a slightly older man. And he was very disappointed, and I was upset. But you know, Simon came in, and we auditioned a lot of people. Simon was very good. He came in and just nailed it.
Q: Can you clear up any rumors about why Eddie Izzard was not asked to reprise the role of Reepicheep?
Apted: I wanted to make some changes. I changed Caspian's accent. And I wanted to change [the voice of Reepicheep], because I thought we'd get more humor out of it. It was just my choice, really.
Mark Johnson:
Q: What lessons did you learn from working on "Prince Caspian" that you took with you in working on "Dawn Treader"?
Johnson: it's really the books. People almost want us to apologize that "Prince Caspian" took us away from the world of "The Lion, the Witch and the Wardrobe." It's in the books. We had to the one next because of the kids, or we would never have been able to do it. I did learn that it's very important, this whole notion of Narnia and Narnia creatures and being back there, as opposed to being more earth-bound. We learned to embrace the magic and the wonder of Narnia, as opposed to being more concrete, I think. And this ["Dawn Treader"] book really leant that to us.
Q: I know you get asked this question a lot, but I'll ask anyway: Will there be a fourth "Narnia" movie?
Johnson: Keep in mind that the two youngest Penvensie kids, Lucy and Edmund, don't come back, so the next movie will have Eustace. We could do "The Silver Chair" or we could do "The Magician's Nephew."
4. Rozhovor s Benem

Co můžem očekávat od třetího filmu Narnie?

Ben: Tento film je o mnoho vyspělejší, než ty dva předchozí. Magický aspekt všech příběhů nebyl ani tentokrát vynechán, ale film:Plavba Jitřního Poutníka je spíše dorbrodružný než fantasy.
Kaspian je nyní nový král Narnie a spolu s Lucii a Edmundem, se vydává na velkou výpravu, na palubě lodi Jitřního Poutníka. Cílem je najít Aslanovu zem. Takže vtšina scén se odehrává na moři, což nebylo zrovna jednoduché. V Hollywoodu se často říká že natáčení na vodě je nebolestnější ze všech...Souhlasím (smích), ale já se ohromě bavil.

Vydání filmu do kin se blíží, jaký máte pocit? Je ten tlak na vás menší, než v době vydávání Prince Kaspiana?

Ben: Ano, mnohem nenší. Propagování Prince Kaspiana bylo pro mě velmi stresující, protože Disney má velký propagační program a všichni ode mě hodně očekávali. Opravdu jsem se obával reakce veřejnosti a fanoušků, nechtě jsem někoho zklamat. Dnes mám o tři nebo čtyři roky více zkušeností a naučil jsem se jak tlak zvládnout. Myslím si, že při propagaci tohoto filmu budu o mnoho více vklidu.

Film nyní neprodukuje Disney ale Fox. Změnilo to něco?

Ben: Ne, krom toho že na začátku filmu bude jiné logo, rozdíl nepoznáte. I když se změnil celý tým a výrobci, nové studio chtělo aby film zapadl do kontinuity předchozích filmů. Fanoušky mohu uklidnit: najdou Narnii kterou milují. Jediným velkým rozdílem je že uvidí film v 3D. Musím se přiznat že se opravdu těším na výsledek.

Prý jsi byl během natáčení zraněn. Můžeš nám říct, co se stalo?

Ben: Se Skanarem jsme natáčeli souboj na měče, ale špatně jsem vypočítal jeden z jeho pohybů a byl jsem zasažen do obličeje. Zpočátku to opravdu bolelo a já si byl jist že můj nos je zlomený, Naštěstí tomu tak nebylo, zbyl mi jen oteklý ret na několik dní. V příběhu, je to vždy Skandar kdo se bojí. Byl bílý jako papír když viděl jak přišel lékař na scénu.(smích) Ale nic z toho nebyla jeho chyba. Když se natáčí bojové scény, jako byla tato, tyto věci se stávají.

Domov je...
Wimbledon, kde jsem vyrůstal. Teď tam žiju už rok se svým mladším bratrem Jackem. Líbí se mi, že je to mimo centrum Londýna.

Jakou poslední divadelní hru jste naposledy v Londýně viděl?
Viděl jsem Jamese McAvoye ve hře "Tři dny v děšti" (Three Days in Rain), ale to je už před dlouhou dobou. Minulý rok jsem byl sedm měsíců pryč, ale když jsem v Londýně, snažím se podporovat herce, které znám.

Jakou radu byste dal turistům?
dívejte se nahoru. Je tam spousta úžasných chrličů.
5. Rozhovor s Willem Poulterem (Eustace Scrubb)

Jak jste se dostal k roli Eustace? Konkurzem?

Byl jsem opravdu štastný, protože to byl můj první konkurz v Londýně. Ale byl odložen kvůli stávce spisovatelů v Americe. Takže mě o šest měsíců později kontaktovali, jestli bych se chtěl konkurzu zůčastnit znovu. Měl jsem opravdu štěstí, protože jsem za tu dobu dost vyrost. Byl jsem tedy opravdu štastný, že bude další kolo castingu, konečně jsem se tedy setkal s režisérem Michalem Aptedem a zkoušel scény s Georgii a Skandarem. Byl jsem uplný nováček a neměl jsem moc zkušeností z filmem, proto jsem byl hodně nervózní. Potom mi Michael volal a řekl mi že jsem tu roli dostal to bylo opravdu skvělé.

Kdo je Eustace v tomto příběhu?

Je to bratranec dětí Pevensiových a je to totální a kompletní spratek. Je arogantní, sobecký, nevrlý, náladový a neustále vrčí. Hrozná osoba která do příběhu patří, opravdu. Zároven, ale bylo velice legrační roli Eustace hrát. Později v příběhu Eustace prochází obrovskou transformaci a stane se z něj mnohem lepší člověk.

Ve tvém prvním filmu (Syn Ramba) si hrál tyrana. V Plavbě Jitřního Poutníka hraješ zase spratka. Řekněte nám něco o hlavním rysu těchto postav.

(směje se) Moje mamka říká: "To je jeho druhý bratr". Kdybych měl porovnat dva znaky, musel bych říct, že Lee Carter je o něco statečnější a jistě trochu jistější sám sebou. Eustace neví, kde stojí. Žije ve svém vlastním světě, po většinu času. Lee Carter je více extrovert. I on podstoupí změnu a stává se zněj mnohem hezčí bytost. Je to taková pěkná věc hrát obě strany charakterů.

Četl jsi Narnii když jsi byl mladší? Na co si vzpomínáš z Plavby Jitřního Poutníka?

Miloval jsem tyto knihy. Pokud by mi někdo před pěti lety řekl, že bych hrál ve třetím dílu Narnie tak bych mu nevěřil ani sekundu. A stále je to tak neskutečné, ikdyž jsem v souboru už tři měsíce. A tato lod byla na obalu knihy. Nyní jsem na natáčení každý den a je to úžasný. Miluju první dva filmy Narnie a doufám že tento bude taky tak dobrý. Je to zvláštní být součástí, se všemi je tu ohromná zábava.

Jaké to je stát se součástní této rodiny Narnie?Jsi tu nováček, jak tě všichni přivítali?

Mohu upřímně říct, že jakmile jsem dostal roli, Bena Barnese kterého jsem zanl jako prince Kaspiana, byl jsem tak rozrušený z našeho setkání, narazil do mě na konkurzu v Londýně. A on byl tak hodný! Snažil jsem se vyndat tužku a papír a požádat ho aby se mi podepsal, ale on mě oslovil znal mé jméno!! To samé Skandar s Geogií, všichni se ke mě chovali velice mile. Jsem nejméně zkušený herec na place a je to skličující. Ale všichni mě přivítali vřele. Byl sjem opravdu štastný že mě přijali do své rodiny.
Zdroj: fantasy-filmy.blog.cz

Videa z Narnie

11. prosince 2010 v 2:00

Díly narnie

10. prosince 2010 v 2:00
1. Letopisy Narnie: Princ Kaspian

Magická síla navrátila sourozence Petra, Zuzanu, Edmunda a Lucii do Narnie, kterou ničí občanská válka. Zachránit ji může jen mladý princ Kaspian, ale potřebuje pomoc. Podaří se mu s podporou dětí a lva Aslana zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí?

kniha:
Skříň je pryč, Bílá čarodějnice je mrtvá a Aslana přes tisíc let nikdo neviděl. Letopisy Narnie: Princ Kaspian je druhým pokračováním ságy, která započala v roce 2005 uvedením obrovsky úspěšného filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. V tomto novém filmu se ale sourozenci Pevensieovi - Peter, Zuzana, Edmund a Lucie - vracejí do velmi odlišné země, než jakou na konci jejich minulého dobrodružství opustili. Zemi vládne železnou rukou zlý král Miraz a narnijská bájná stvoření a mluvící zvířata se ukrývají. Sourozenci, povolaní zpět z válkou sužované Anglie, se musejí pokusit o záchranu mírumilovných narnijských obyvatel a pomoci zpátky na trůn jeho náležitému dědici, mladému princi Kaspianovi.

film:
Navracíte se do kouzelného světa Narnie. Nejdříve bojujete v bitvě na Cair Paravel a pak se spolu s Pevensieovi vrátíte do Narnie a pomůžete mladému princi Kaspianovi na trůn.
Musím říct, že tu hru mám a je moc těžká. Malé děti by z toho mohli bát zklamaný, že se nedostanou do dalších levelů...

pc hra:

2. Letopisy Narnie: lev, čarodějnice a skříň

Hlavními postavami této knihy jsou Petr, Zuzana, Edmund a Lucie. Čtyři sourozenci, kteří kvůli 2. světové válce museli opustit bombardovaný Londýn. Jejich matka je poslala na venkov k panu profesorovi Kirkovi. Tento starší muž vlastnil velký dům na venkově. Zde se děti docela náhodně schovaly do velké skříně v jinak prázdném pokoji. Jedinou ze sourozenců, kterou nepřekvapilo že na její záda dopadá sníh byla Lucie, která se do Narnie jednou už dostala, ale nikdo ji nevěřil. Bohužel její starší bratr Edmund o Narnii také věděl a před sourozenci se jí vysmál. V Narnii zjistili že faun - pan Tumnus, se kterým se setkala Lucie při své první návštěvě této podivné země byl odveden do vězení bílé královny, která už sto let udržovala v Narnii zimu. Toto všechno se dozvěděli od Bobrových, dvou mluvících Bobrů ,kteříjako většina zvířat v Narnii, už netrpělivě očekávala čtyři lidské děti, které měly čarodějnici porazit. Avšak nikdo nevěděl že Edmund je po návštěvě v Narnii v moci Bílé čarodějnice. Tajně se od Bobrových vydal na hrad Bíloé čarodějnice, aby vše řekl. Ostatní se vydali ke Kamennému stolu, kde se měl brzy objevit Aslan, obrovský lev, pravý vládce Narnie. Cestou tam také potkali Vánočního dědu, který jim předal velmi praktické dary. Petrovi meč a štít, Zuzané luk, šípy a roh a Lucce dýku a výtažek z bylin, který léčil umírající. U Kamenného stolu je již čekal Aslan. Smutně mu vypoveděli vše o Edmundově zradě. Proto Aslan vyslal lesní zvěř, aby Eda vysvobodila, neboť čarodějka ho hodlala zabít.Poté Aslan pozval Bílou čarodějnici do svého tábora a předložil ji zde nabídku. Podle starých magických zákonů má být každá zrádce vydán čarodějce, ale Aslan se rozhodl obětovat místo Edmunda. Po odchodu čarodějky se celý tábor musel přestěhovat. V noci se Aslan sám vydal nazpět ke Kamennému stolu. Cestou však vzbudil Zuzanu s Lucií, které se k němu přidaly. Kus cesty od kamenného stolu musely dívky zůstat. Sám Aslan se poté vydal za čarodějkou a jejími pomocníky, kteří nyní stáli okolo stolu. Po chvíli dívky jen zaslechli zasvištění kamenného nože. Aslan byl zabit čarodějkou na Kamenném stole. Poté čarodějka s celou svou armádou odtáhla do bitvy proti Petrovi, který byl nyní vůdce té Aslanovi. Po východu slunce se stůl rozlomil a Aslan zmizel. Po chvíli se objevil nedaleko živý. Dívky byly opravdu velmi šťastné a dlouho Aslana jen objímaly.Poté si je však Aslan vysadil na hřbet a hnali se k hradu čarodějnice. Zde Aslan rozmrazil začarované Narniany a společně se vydali pomoci proti čarodějnici. Na bojišti zatím vítězila čarodějnice, ale nové posily vývoj bitvy zvrátily v Aslanůvv prospěch. Bílá čarodějnice byla v bitvě zabita Aslanem a sourozenci bylli korunováni na krále a královny na hradu Cair Paravel. Aslan po korunovaci opustil Narnii a zanechal zde vládnout sourozence. Po několika letech, jako už dospělí se dostali do míst, kde poprvé vstoupili do Narnie. Všichni vešli mezi kabáty visící v lese a dostali se skříní zpět do prázdného pokoje. Znovu z nich byli děti. Od jejich odhodu neuběhla ani vteřina.

kniha:
Petr, Zuzana, Edmund a Lucinka museli opustit Londýn v době, kdy nad městem zuřila druhá světová válka a opakované nálety německých letadel ohrožovaly životy většiny Londýňanů. Náhradní domov najdou sourozenci v domě excentrického profesora jménem Digory Kirke.

Dětem připadá život v jeho rozlehlém domě nudný, ale pouze do chvíle, kdy nejmladší Lucinka objeví ve staré skříni průchod do tajemného a magického světa jménem Narnie. V Narnii žijí zvířata, která mluví, a zemi vládne moudrý a laskavý lev Aslan.

Ostatní děti Lucince vyprávění o Narnii zpočátku nevěří, ale nakonec všichni projdou skříní a zjistí, že ne všechno je v Narnii tak, jak by mělo být. Zemi totiž ovládá zlá bílá čarodějnice jménem Jadis, která v Narnii udržuje nekonečnou zimu a která promění v kámen všechny, kteří se jí pokusí vzepřít. Děti se proto spojí s Aslanem a ostatními obyvateli Narnie, aby společnými silami čarodějnici přemohli.

film:
Stejně jako ve filmu či v knize i v PC hře vstoupíte do Narnie - překrásné, mírumilovné země obývané pohádkovými zvířaty, trpaslíky, kentaury a giganty, skrz starou šatní skříň. Po boku ušlechtilého a hrdinského vládce lva Aslana se můžete vydat do boje proti nadvládě Bílé čarodějnice.
PC hra Letopisy Narnie je kompletní profesionální česká verze, kde můžete ovládat všechny 4 hlavní hrdiny najednou.

pc hra:
3. Letopisy Narnie: čarodějův synovec
Příběh vypráví o chlapcovi Digorym Kirkeovi, který se přistěhuje do Londýna k tetě a strýcovi. Ti se starají o jeho nemocnou maminku. Jeho tatínek je v Indii. Dogory je ze všeho nešťastný. Jednoho dne se podívá přes plot sousední zahrady a uvidí jednu holčičku, Polly Ploomerovou, jak si hraje. Seznámějí se a začnou podnikat výpravy po půdách. Chtějí se podívat do jednoho prázdného domu, ale spletou si dveře a vejdou do zakázané pracovny Digoryho strýce. Ten jim poví, že celý život pracuje na jednom výskumu, chce se dostat do jiného svéta. Zatím to testuje na zvířatech, teď to chce zkusit na těch dětech. Nabídne Polly magický prsten a ten jí odnese do lesa mezi světy. Digory jí jde na pomoc a tím začíná jejich neuvěřitelný příběh. Probudili čarodějnici v Charnu a ta vše obrátila vzhůru nohama. Dostali se do Narnie, kde sledovali její vznik Aslanovým zpěvem. Ten dal některým vyvoleným zvířátkům dar mluvit. Za to, že probudili čarodějnici museli doletět na okřídlenem koni, který se jmenoval Peruť, do tajemné zahrady a museli přinést kouzelné jablko. Potkali tam také čarodějnici, jak jablko snědla a to jí dalo polonesmrtelnost.
Když se vrátili k Aslanovi, jablko zasadili a vyrostl z něj strom a na něm nové jablko, to si Digory utrhl. Když se vrátili do svéta lidí, dal ho jeho nemocné mamince a ta se zázračně uzdravila!

kniha:
film: nenatočen

pc hra: není

Hra do mobilu Letopisy Narnie: plavba jítřního poutníka

4. prosince 2010 v 3:00

Rozhovor s Gee a Willem - video

26. listopadu 2010 v 2:00

TV spot k LN

20. listopadu 2010 v 10:43
Vidět ho můžete <<<zde>>>
 
 

Reklama